sitemap
poslední aktualizace: 12. 3. 2010
AVZO Lysá nad Labem AVZO Lysá nad Labem
Vítejte na našich stránkách,
doufáme, že se Vám budou líbit a budete se sem rádi vracet.

střelci AVZO Lysá nad Labem


    Novinky z klubu


[16.12.2008]    Liberecká vzduchovková liga - 3.kolo

14. prosince se konalo v liberecké škole na Vrchlického už 3. kolo liberecké ligy, sezóny 2008-2009, kam se vypravili tentokrát v neděli Zdeněk a Zdeněk Šťastný se svou novou vzduchovkouJosef. Ten opět místo v sobotu s pistoláři musel vzhledem k pracovním povinnostem kolo absolvovat s puškaři. A Oto raději vynechal s výmluvou, že nemá možnost tréninku. Zdeněk vyrazil se svojí novou milenkou. Ve středu totiž navštívil Míru Vargu a pořídil si k vánocům novou vzduchovou pušku a tak ji jel otestovat na první soutěž. I když očekával lepší výsledek, přeci jen nemohl být nespokojen, neboť si dle jeho slov v letošní sezóně nastřílel nejlepší výsledek, 540 bodů. Také Josef si tentokrát vylepšil letošní nejlepší výkon a s 553 body se v kole umístil na 3. místě. Je sám potěšen, že mu výkonnost pomalu a jistě stoupá vzhůru. Doufejme, že se zvyšujícími se výkony mu bude stoupat i sebevědomí a konečně se zbaví svých psychických problémů.

Kompletní výsledky 3.kola jsou zde.


[9.12.2008]    GP NISA a VC Stráže nad Nisou

V prvním prosincovém víkendu 2008 se naši střelci vydali do Liberecké haly TU na soutěže GP NISA a VC Stráže nad Nisou. Jsou zde již několik let Josef Průša stálými účastníky a tak ani letos nemohli chybět. V sobotu jeli jen Zdeněk za puškaře a Josef, konkurovat pistolářům. Josef si potvrdil, že se stále nemůže vyrovnat s problémy, které souvisí s psychikou. I když se snaží nevnímat startovní napětí, tak pokud po klidném nástřelu zahajuje soutěžní položky objevuje se mu třes v rukou a jen s velkými obtížemi udrží zbraň v záměrném poli a rovná mířidla. A pár dobrých položek v soutěži nezaručí dobrý výsledek. S výsledkem 546 bodů proto nemůže být spokojen. V nedělním závodě proto zvolil jinou taktiku. Protože je zvyklý střílet nástřel minimálně 10 ran a tentokrát hned po dvou nástřelných nastoupil do položek, dostavil se problém jakoby po nástřelu, vlastně až do druhé soutěžní položky. Rád by se s tímto vyrovnal, ale je otázka jestli to dokáže sám, bez cizí pomoci. Na VC Stráže jel i Oto a vzhledem k tomu, že se pro pracovní vytížení nedostane na trénink, odpovídal tomu i výsledek jeho snažení, 534 bodů ještě nenastřílel. Nastřílel dokonce méně než Josef, který zopakoval sobotní výsledek a s 546 body se dostal jako 8 účastník do finále. Tam i přesto, že se sedmým J. Boháčkem měl stejný nástřel a tedy šanci postoupit o místo výše, tak v přímém souboji Jirku neporazil.

Zde jsou sobotní a nedělní výsledky.


[25.11.2008]    Liberecká vzduchovková liga - 2.kolo

V sobotu 22. listopadu se naši pistoláři vypravili do Liberce na 2. kolo liberecké ligy. Přes noc napadl i u nás první sníh a tak jeli velmi opatrně, aby se zasněžená liberecká dálnicedostali v pořádku do cíle, neboť skoro po celé trase bylo nasněženo a někteří řidiči se hnali jako by bylo léto. Do liberecké školy na Vrchlického ulici přijeli včas, aby si stihli vydechnout a v klidu se připravit. Opět se čekal souboj Oty o vítězství a upevnění si vedoucího postavení, jenže tentokrát Oto nebyl ve své kůži a tak ho jen náhodou Josef nepřestřílel a to se přitom od posledně vůbec nezlepšil, ale ještě o dva body klesnul i když se poctivě připravuje. Oto skončil s 542 body jen o jeden bod a jedno místo před Josefem. Oto skončil na 8. a Josef na 9. místě. Oto tak klesnul celkově na 4. místo se ztrátou 1 bodu na Táborského. Liga je ale teprve v polovině a tak věřme, že se nejen Oto, ale i Josef vzchopí a vybojují si celkově čestná místa.
Zdeněk se chystal do Liberce vyrazit také, ale až v neděli s puškou. Nenašel však odvahu vyrazit na zaváté silnice a tak se spokojil jen s tréninkem. Nemělo cenu riskovat, zvlášť když jeho výkony nejsou nyní zrovna oslnivé.

Kompletní výsledky ze 2.kola jsou zde.


[22.11.2008]    Liberecká vzduchovková liga - 1.kolo

Naši střelci se v neděli 2. listopadu vydali na 1. kolo liberecké ligy. Jeli pistoláři Josef a Oto i Zdeněk za puškaře. Pistoláři měli odstříleno již v sobotu, Liberecká vzduchovková ligaale naši byli domluveni s Milanem Regnerem, že mohou přijet v neděli a kolo si odstřílet s puškaři. Oto bez tréninku, jen se závodem v Jiříkově, opět potvrdil dobrou formu a s výsledkem 556 bodů 1. kolo na poslední položku vyhrál. Josef si dal pozor aby neopakoval chyby z Jiříkova a odpověděl zlepšením na 543 bodů. Stačilo mu to na 9. místo a navíc získal nové poznatky, neboť při střílení za ním stál Květa Straník a poukázal na chyby, které dělá a neuvědomuje si je. Hlavní chybou je jeho velmi nestabilní postoj, ke kterému se dopracoval při změně mířícího oka. Josef se na tuto chybu jistě v dalších trénincích zaměří, i když to bude znamenat změnu postoje a nastavení brýlí, následně potom i úpravu pažby vzhledem k jinému úhlu postoje a míření. Doufejme, že následné změny pomohou Josefovi, aby se přiblížil k výsledkům, kterých dosahoval před lety. Další závody ukážou jestli se s problémy vypořádal.
V sektorů puškařů padaly tentokrát velmi vysoké výsledky. Na vítězství mezi ženami bylo potřeba výsledku 399 a v dorostu jen o bod méně. Ani vítěz mužské kategorie Haman se nenechal zahanbit, když nastřílel 594. Těmto výkonům náš Zdeněk nemohl sekundovat, zvlášť když nezastřílel ani svůj průměr z předešlé sezony. Byl tak odsouzen k umístění až ve druhé polovině startovního pole. No snad to napraví již v neděli 23.listopadu na 2.kole.

Výsledky z kategorií, kde jsme měli zástupce jsou zde.


[30.10.2008]    VC Jiříkova

Pistolář Oto Procházka na stupních vítězu ve VC JiříkovaTak jsme se opět po roce vydali na úvodní závod sezóny na naši severozápadní hranici za střelci do Jiříkova. Cestovali jsme tradičně ve třech, puškař Zdeněk a pistoláři Josef a Oto. Všichni svorně tvrdili, že nejsou připraveni a že vlastně ještě ani nezkusili řádný trénink. U Zdeňka a Josefa se to do písmene potvrdilo, jen Oto opět nezklamal a vezl domů z našich nejlepší výsledek i umístění. Josef si navíc při regulaci miřidel pletl otáčení šroubků, kdy u německého systému je vlastně značení obráceně a než mu to došlo bylo téměř po závodě a tak jeho výkon odpovídal spíše seznamovacímu tréninku se zbraní než soutěžnímu výsledku. Doufejme, že nebude pokračovat v takovýchto školáckých chybách a napříště se připraví o mnoho lépe. Oto se dokázal na úvodní závod dobře soustředit a s výsledkem 555 bodů skončil druhý.

Výsledky zatím v excelu jsou zde.


[24.10.2008]    VC Kamarádů

Velká zima a poruchové lapače. Tak by se dal charakterizovat poslední puškový závod v této sezoně pod otevřeným nebem, kterého se za náš klub Účasníci VC Kamarádů na střelnici Josefův Důl zúčastnil Zdeněk. Se zimou toho pořadatelé z Josefova Dolu asi moc neudělají, leda že by posunuli termín blíž k létu, ale poruchovost lapačů padá tentokrát na jejich vrub. Povedlo se jim totiž vložit zadní papírovou desku, která se normálně dává za terče a má vlastní otvor pro vložení, tak jim se povedlo tuto podložku narvat do vodící kolejnice pro terčový pás. A závady v podobě nemožnosti posunu na sebe nenechaly dlouho čekat. Například jen v nástřelu byl Zdeněk vyrušen třema přerušeníma, která trvala každá několik minut. A to uznáte, že to vleže není to pravé ořechové. Zdeněk přesto dřel a nakonec to dalo pro něj slušných 578 bodů. Dřeli ale i soupeři a tak tentokrát Zdeněk skončil až na 9. místě. Dát o bod méně, tak by byl až 14. Tak moc bylo startovní pole vyrovnané. Teď už ale malorážku zazimuje a naopak vytáhne vzduchovku, jejíž sezona právě začíná.

Výsledky z Josefova Dolu jsou zde.


[20.10.2008]    Pražský střelecký festival

V neděli 12.10. se Josef vydal asi na letošní poslední závod v LP na střelnici Magnum na Praze 6. Nejdříve měl obavy, zda nebude hustá mlha jako v sobotu, ale už od rána byl jen slabý opar a tak i na střelnici, kde bývá celkem šero, byla dobrá viditelnost. Sjelo se celkem 16 závodníků a těmi nejlepšími byly dosaženy velmi dobré výsledky. Josef po slušném nástřelu opět nezvládl začátek závodu a s první 20rannou položkou 161 bodů, ve které dal 1 pětku a 2 šestky, spokojen nebyl. Po výměně terčů se snažil střílet s kratším mířením a nepředržovat rány a hned to bylo znát, ještě nebýt jedné pětky byl by spokojen. Položka skončila 172 bodů. Posledních 20 ran se snažil střílet jako ty předešlé, ale opět dal 1 šestku a terč 169. Celkem to dalo 502 bodů a celkově 6. místo. Blíží se nám vzduchovkové období a tak již pravděpodobně kulové zbraně zazimuje a další zprávu čekejte po VC Jiříkova.

Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde.


[12.10.2008]    Velká cena České Lípy

V sobotu se Zdeněk chystal na vzduchovkového Tvrďáka do Plzně, ale protože na poslední chvíli zrušili svůj start jeho loňští kolegové z družstva, střelnice Česká Lípa rozhodl se, že vzduchovku ještě chvíli nechá na pokoji a pojede do České Lípy na ležáka. Radek nemohl přes týden trénovat, protože střelnici ve Staré Lysé měli pronajatou vojáci a tak se chystal potrénovat v sobotu. Zjistil ale, že i v sobotu je střelnice obsazena místním závodem a tak se rozhodl, že tedy pojede do České Lípy také a potrénuje tam. Střelnici uprostřed města našli brzy, když už v 8 hodin parkovali v jejím areálu. Start byl plánován na 9 hodin, ale pro mlhu se několikrát odkládal a nakonec první výstřel padl až v 10 hodin. Zdejší střelnice není vybavena elektrickým posuvem terčů a tak se zde střílí ještě postaru "na placky". Naši střelci takto naposledy stříleli asi před pěti lety. Na první placku byl dán čas 35 minut a většina střelců měla prvních 20 ran odstříleno za 20 až 25 minut, zrovna tak i Zdeněk. Jen Radek se nemohl vůbec s polohou srovnat a na jediný nástřelný terč pálil skoro jen samé devítky dole nebo vlevo. Ale protože to bral jako trénink, tak ho to z míry nijak nevyvádělo. Když bylo 12 minut do konce, tak si řekl, že už to stejně nestihne odstřílet a tak aspoň využije ty čisté terče a bude trénovat na ně. Dal 5 ran, ale byl to jen postřeling. A tak se rozhodl vstát a zkusil upravit délku řemene a jezdce. Rozhodčí byl překvapen, když zjistil, že ho čeká ještě 15 ran a do konce zbývalo 8 minut. Ale Radek nijak nepospíchal a po chvíli nastavovaní v klidu znovu zalehl a hned první vystřelenou ránu nemohl v dalekohledu najít. Až po chvíli ho napadlo, jestli jí nestřelil ještě do předchozího terče a skutečně tam bylo o desítku víc. Následující 4 rány vstřelil už do toho správného terče a první položka byla 96 bodů, ale se sportovní střelbou to mělo pramálo společného. To se již ukázalo na následujících dvou terčích. Čas již velmi pokročil a tak už nešlo žádnou ránu odkládat a Radek střílel i předržené rány, čehož výsledkem byly daleké devítky v tom lepším případě. Bylo 90 sekund do konce, výsledek už byl stejně nenávratně pokažen a tak se Radek rozhodl potrápit rozhodčího a vstal, aniž by vystřelil poslední ránu. Těšil se, že rozhodčí zastaví závod v domnění, že už má hotovo a on mu oznámí, že ještě ne. Ale rozhodčí nebyl začátečník a nejdříve se Radka zeptal, jestli je hotový. A tak s ním Radek prohodil pár slov a 60 sekund před koncem zalehal k poslední ráně. Zdálo se mu to jako dost času, ale než se vydýchal a jakž takž natlačil puška někam směrem na terč, uteklo dost času. Nabíjel 16 sekund před koncem a na velkém displeji před sebou viděl, jak se sekundy neúprosně odčítají a že tenhle poslední výstřel už pořádně nevypracuje. Vystřelil 6 sekund před koncem a ačkoli sám měl pocit, že mířil někam na šestku na desáté hodině, tak prý to podle Zdeňka byla desítka. Sám se ani nestihl podívat, tak rychle pořadatelé vyměnily prostřílené placky za nové. Druhých 20 ran pojal Radek opět jen jako trénink, ale nyní se již netrápil dlouhé minuty v nástřelu a přešel po chvíli do závodních terčů. Byla to ale jen plácaná, kterou chtěl mít co nejdříve za sebou. I rozhodčí byl v šoku, když zjistil, že má Radek po 20 minutách odstříleno. A pak přišla konečně 3. poslední placka. Nebylo to zrovna ono, ale byla to nejlepší poloha, která se toho dne Radkovi povedla. Z prvních 13ti ran dal "jen" 3 devítky. Ale ve chvíli kdy si to uvědomil, tak tam hned šoupnul osmu následovanou devítkou. A poslední terč nemělo moc smyslu střílet, protože černý terč neměl vpravo téměř žádný bílý okraj, což opticky klame a nedá se správně mířit. Výsledkem byli u většiny střelců rány vlevo. Zrovna tak i u Zdeňka, který se po prvních třech odstřílených terčích těšil na to, že udělá 199 bodů, ale poslední terč mu radost překazil. Nakonec se ukázalo, že Zdeněk i Radek stříleli hodně podobné položky a tak rozdíl mezi nimi byl nakonec jen 2 body ve prospěch Zdeňka. Oba doufají, že že na placky budou střílet opět nejdřív za 5 let. Přeci jen je to úplně něco jiného, než střílet na jeden terč na stále stejném místě ve vlastním tempu.

Ofocené výsledky jsou zatím zde. Snad je dám časem i do HTML podoby a k tomu pár fotek.


[6.10.2008]    Podzimní cena Chaloupek

Jeden z posledních závodů pro puškaře v této sezoně se konal v sobotu 4. října v Praze na střelnici V Chaloupkách. Z našich se vypravil jen Zdeněk a střelnice V Chaloupkáchužíval si velmi chladného počasí hned od 9 hodin ráno při ležáku. Kromě zimy ho trápilo i namožené zápěstí na spouštěcí ruce. I přesto střílel velmi vyrovnané položky kolem 96 bodů a celkem mu to dalo 576, což patří k jeho letošním nejlepším výsledkům. V silné konkurenci to tentokrát stačilo na 7. místo. Po ležáku následoval dostřel polohového závodu 3x20 ran a Zdeněk u něho nemohl chybět. V klečáku body oproti ostatním soupeřům neztrácel, ale ani nezískával navrch. Kde však opět ztrácel bodů více než soupeři, to byl stoják. No teď přes zimu bude mít dost času, aby tuto polohu nadřel se vzduchovkou. Zdeňkovi to však nedalo a už v neděli ještě na venkovní střelnici při tréninku piloval pouze stojáka. Plody své práce už ale letos nebude mít kde prodat, protože se chystá už jen na závod do Josefova Dolu, kde se střílí pouze ležák. A pak už nastává zimní sezona a s ní kolotoč vzduchovkových závodů.

Výsledky a fotky z Chaloupek jsou zde.


[1.10.2008]    Posázavský pohár 2008

V neděli 28. října 2008 se konal na krásné střelnici ne břehu Sázavy již 49. ročník Posázavského poháru, kterého se z našich střelců zúčastnil pouze Josef. Sjelo se neuvěřitelných 34 střelců, kteří byli rozděleni do 3 kategorií. Přihlásilo se celkem 9 družstev a Josef se spojil se závodníky se kterými společně přijel a vytvořili družstvo, které nazvali Pegas team. Posázavský pohár je hlavně soutěž družstev a družstvo, jehož náš zástupce byl součástí, se umístilo na 4. místě. V soutěži jednotlivců se v kategorii ženy, junioři, senioři s výsledkem 546 bodů umístil na 5. místě mezi 12 závodníky.
Soutěž proběhla za krásného počasí ve velmi přátelském prostředí a všichni se již těší na jubilejní 50. ročník na který byli v závěru pozváni.

Výsledková listina z Krhanic je zde.


[22.9.2008]    Finále Středočeského poháru

V neděli vyvrcholil Středočeský pohár i puškařům. Centrem tohoto dění byla letos střelnice v Poděbradech. Z našich střelců se do finále nominoval v Vítězové Středočeského poháru 2008 v disciplíně LM 3x20leže Michal Šťastný a to dokonce z prvního místa. Škoda, že se ve finále všechny předešlé výsledky škrtají a rozhoduje pouze finálový závod. Michalovi se tentokrát nedařilo tak, jak by si sám představoval. S polohou byl spokojený, ale rány lítaly nezvykle často mimo desítku: Michal ale nevěděl proč a tak to neměl ani jak napravit. Možná mu pomůžou v příštích závodech brýle, které má již objednané. Pro letošek se tak musí spokojit se 4. místem mezi Středočechy. Do polohového závodu 3x20 ran se probojoval Zdeněk Šťastný ze 3. místa a stejná pozice mu patří i po finále. Domů si tak odváží pohár pro 3. nejlepšího Středočecha mezi muži pro letošní rok. Zdeněk stejně jako v sobotu nejvíce zaostal ve stoje, naopak byl opět velmi spokojen s polohou v kleče, v které si začíná opravdu věřit.

Výsledky a foto jsou zde.


[21.9.2008]    VC Zvoleněvsi

V sobotu 20. září se ve Zvoleněvsi konal závod v disciplíně sportovní pistole 30+30. Protože na této střelnici bylo vítězovésoučasně vypsáno i finále středočeského poháru v pistolových disciplínách, pořadatelé vypsali dvě kategorie, kdy v jedné byli soutěžící finálového závodu stř. poháru a ve druhé ostatní střelci. Při účasti celkem 23 střelců a 15 stavů na střelnici se střílely dvě směny na pevný terč a tři na otočný.
Naši střelci Josef a Oto byli nominováni krajem jen na disciplínu LP, která se konala po skončení závodu SP. Josef se proto přihlásil i do otevřeného závodu sportky a byl zase po dlouhé době úspěšný, když ze 16 střelců obsadil 1. místo v kategorii ostatní s nástřelem 553 bodů. I celkově na tom nebyl špatně, skončil na čtvrtém místě. Finále SP suverénně vyhrál Chmel Karel mladší, když po vynikajících 296 bodech na otočný terč byl jeho celkový výsledek 573 bodů.
Začátek druhé disciplíny se časově posunul o více než jednu hodinu a i když se střelci snažili zkrátit časy střelby, konec soutěže byl na hranici regulérnosti.
Na startovní čáru se postavili jen 4 ze 6 nominovaných a naši si opět nevedli špatně. Josef skončil 2. a Oto 3. Bodový výsledek mohl být určitě vyšší, ale buďme rádi za Josefových 503 a Otových 502 bodů.

Výsledky finále LP60 jsou zde. A výsledková listina SP30+30 je zde, ale jen pro bystrozraké ;-)


[20.9.2008]    Severočeská malorážková liga - 4. kolo

V sobotu vyrazil Zdeněk do Manušic, kde se konalo závěrečné 4. kolo Severočeské ligy. Protože se nezúčastnil ani jednoho z předešlých kol, nemohl atakovat přední příčky v celkovém pořadí a tak pojal tento závod jako ostrý trénink před nedělním finále Středočeského poháru. Bylo dosti chladno, což by se dalo ještě snést, ale když není vidět přes husté tmavé mraky, je zle a miřidla se centrují velmi špatně. Zdeněk v leže nastřílel 572 bodů a moc spokojen nebyl. Když ale rozhodčí vyvěsily výsledky, zjistil, že problém s viděním neměl jen on, ale asi i ostatní, protože mu jeho dosažený výkon stačil na 3. místo. Do polohového závodu 3x20 ran nastoupilo již tradičně méně závodníků, ale Zdeněk mezi nimi nechyběl. Ve stoje se mu ovšem hrubě nedařilo a tak mohl být spokojen nakonec alespoň s polohou v kleče, kde dal obě položky přes 90 bodů. Při tréninku v klečáku totiž odstranil jednu hrubou chybu a tak si teď začíná v této poloze více věřit.

Výsledky posledního kola ligy jsou zde.


[14.9.2008]    Mistrovství ČR

Tak nám skončilo MČR a pro naše barvy dopadlo nechvalně. Jako první nastupoval již v pátek ráno Josef Průša na libovolnou pistoli. Střílel ji Michal Šťastný - poslední trénink před MČRpěkně, ale 2 slabé položky ho odsunuly až na 26. místo. Odpoledne nastupoval na ležáka v první směně Zdeněk Šťastný a ačkoliv již vyřešil technické problémy s puškou z předešlého týdne a v tréninku byl spokojen, tak tento závod se mu nevydařil, zvláště jeho druhá polovina. Do druhé směny zalehl Michal Šťastný a začal dvakrát položkou 99. V tu chvíli věřil, že by mohl udělat výsledek okolo 595 bodů. S přibývajícím časem mu však neubývalo ran, které měl ještě do závodu vystřelit a nakonec mu zůstalo jen asi 10 minut na 18 ran. A to se už moc dobře nestřílí, zvlášť když viděl čím dál hůř. A tak ponaučením z tohoto závodu je, že bude muset vyzkoušet, zda nebude lepší propříště střílet s brýlemi. Za velmi chladného sobotního rána do svého druhého závodu nastupoval Zdeněk. Střílelo se 3x40 a to je disciplína, kde Zdeněk neměl moc velké ambice. Nestřílel špatně, ale bohužel jen některé položky. Poslední naší účastí byl nedělní Josefův závod ve sportovní pistoli. První polovina závodu, kdy se střílí mířená, mu vyšla poměrně dobře. Zato druhá půlka, otočná, to bylo velké zklamání. A v součtu to byl jeden z nejslabších výsledků za hodně, hodně dlouho. A co tedy udělat pro to, aby naši střelci dopadli příště lépe? Nejlépe je asi vyměnit za nějaké lepší kusy, ale protože je máme rádi, tak si je necháme. Oni sami nejlépe vědí, kde mají nedostatky a budou určitě pracovat na jejich odstranění, aby z toho střílení měli příště větší radost.

Výsledky závodů, kterých se účastnili naši střelci jsou zde.


[11.9.2008]    Vrchlabská libovolka II.

Bída z Vrchlabí - tak okomentoval svůj výsledek Ota, když mi posílal výsledkovou listinu z Vrchlabského závodu, který se konal poslední prázdninovou neděli. 5. místo ale snad není tak špatné, i když ten výsledek na Otovi poměry mohl být asi skutečně vyšší. Ale snad jen tají svou skutečnou formu před Mistrovstvím ČR. Tu pravou může předvést již zítra od 9 hodin ráno na stavu číslo 33 na Plzeňské střelnici. Snad ho moc nerozhodí, že hned vedle něj bude střílet takový borec, jako je Martin Tenk. Náš druhý zástupce Josef Průša si vyzkouší, jaké je to střílet ze stavu číslo 14. Tak se držte chlapi.

Výsledky bídy z Vrchlabí :-D jsou zde.


[7.9.2008]    Memoriál Jaroslava Kodeše

Střelnice Studnice - vyhlášení výsledkůNa neděli 7.9.2008 se Josef domluvil se střelci z Kolína, že se s nimi podívá do Studnice, kde se střílel závod v libovolné pistoli. Na malebné střelnici uprostřed vysočiny s 12 stavy se sešlo 17 střelců a v příjemném počasí bez sluníčka se očekávaly dobré výsledky. I když byly vynikající podmínky, výsledky ani dobrých střelců se nedostavily. Náš Josef se opět protrápil celým závodem a se svým výsledkem opravdu nemohl být spokojen. 490 bodů je skutečně málo, zvlášť když ho čeká příští týden Mistrovství republiky. Doufejme, že na sobě ještě stačí zapracovat, aby se předvedl v lepším světle.

Výsledky ze Studnice jsou zde.


[7.9.2008]    Velká cena SSK Chotěboř

V sobotu si puškaři Zdeněk a Radek přivstali a vyrazili na střelnici do Chotěboře, kde byli naposledy před pěti lety. Zdeněk namlsán osobním Radek Šťastný si odnáší cenurekordem z minulého týdne měl snahu své zásahy přiblížit ještě více ke středu terče a tak se rozhodl vyčistit lauf. Na střelnici však při závodě panovaly kruté světelné podmínky, zvláště na stavu číslo jedna, na který právě Zdeněk zalehl. Nejdříve se na jeho terči rozlévalo prudké světlo, které po chvíli doplnil pohupující se stín od větví stromů. Zdeněk chvílemi vůbec neviděl, kam vlastně střílí a když se k tomu přidala zřejmě špatně vyčištěná hlaveň, byl z toho nejslabší Zdeňkův výsledek za posledních 14 let. Radek měl výhodu, že ležel na zcela opačném konci střelnice a jeho terč byl schován ve stínu. Ale i k němu se světlo rychle blížilo a světelné podmínky se ránu od rány zhoršovaly. Radek se proto snažil pospíchat a i dokonce v nástřelu dal jen 4 rány. Až 4 výstřely  před koncem ho napadlo použít polarizační filtr a byl překvapen, jak skvěle je s ním vidět a hlavně jak přesně a snadno se s ním trefuje. Snad ho to příště napadne dřív a i výsledek pak bude vyšší než 581 bodů, tedy stejně jako před týdnem. Při vyrovnaném startovním poli to tentokrát stačilo na 7.místo.

Zdeněk má již jen pár dní, aby dal do pořádku svou zbraň a mohl v klidu odcestovat do Plzně na Mistrovství ČR. Technické problémy s dioptrem a světlem řeší i Michal. V neděli se chystá ověřit si funkčnost slunečního filtru, který mu udělal šikovný Josef Průša. A pak už tradá do Plzně. Jen Radek bude sedět doma, neboť nesplnil podmínky pro účast - v době uzávěrky nominací neměl odstřílené 2 závody za poslední rok.

Výsledky i foto z Chotěboře jsou zde.


[2.9.2008]    VC Cosmanos

Po sobotním nezdaru si jel Zdeněk spravit chuť do nedalekého Josefova Dolu a podruhé letos vyrazil i Radek. Střílelo se od 8:45 a zima už byla Zdeněk Šťastný přebírá cenu za 2.místocitelná, což je právě vleže nepříjemné. Skvěle se s tím vypořádal Zdeněk, který měl sice slabší rozjezd, ale pak již exceloval a ani ne po měsíci si posunul hranici svého osobního maxima zase o jeden bodík. Za 583 bodů bral stříbrnou pozici na stupních vítězů. Radek dosáhl o 2 body méně, ale nebyl moc spokojen. Hlavně s předposlední položkou, kde měl spoustu dalekých devítek a jen kalibr ho zachránil od větších ztrát. Také hned po příjezdu domů vyrazil na trénink a ještě prováděl drobné korektury nastavení pušky. Jestli se mu to povedlo se může přesvědčit již v sobotu v Chotěboři. Zamíří tam společně se Zdeňkem, pro kterého to bude poslední ostrý trénink před Mistrovstvím ČR. Vydrží mu forma?

Výsledky i foto jsou zde.


[30.8.2008]    Letní cena Přezletic

střelnice PřezleticeV sobotu 30. 8. 2008 uspořádal SSK Přezletice závod ve střelbě libovolnou a standardní malorážnou puškou 60 ran vleže a polohový standard 3x20 ran. Na těžkou střelnici se ze střelců AVZA Lysá nad Labem odvážil jen Zdeněk (Michal šel do zaměstnání a Radek potrénovat na domácí střelnici). Jako kdyby tušili co Zdeňka čeká. Do 1. směny se nedostal, byla plná. Ve druhé, do které nastoupil, se nad střelnicí objevilo sluníčko (svítí přímo proti střelcům a ani zásahy nejsou v dalekohledu k přečtení) a tak se střelba stala loterií pro všechny zde startující. Když si k tomu Zdeněk přidal zásadní chybu v nastavení pušky, tak byl nástřel 564 bodů výsledkem ještě milosrdným. V polohovém standardu si posléze ověřil, že stoják mu poměrně jde. Klečák je však stále tristní - body přibývaly jen pomalu. Celkem to dalo 530. Bída, bída, bída. Co bude příště?

Až budou výsledky, budou zde. Zatím jen fotky.


[26.8.2008]    Českolipské pistole II.

Puškaři měli o tomto víkendu pauzu a tak je na soutěžích zastoupili pistoláři, kteří se v sobotu 23.srpna rozjeli do České Lípy na zdejší Českolipské pistole - závod ve střelbě Libovolnou pistolí. Nevedli si špatně, ale oběma chyběly 3 body k větší spokojenosti. Otovi scházely k tomu, aby se postavil na bednu a Josefovi zas, aby pokořil hranici 500 bodů. Ale třeba si ty lepší výsledky schovávají na blížící se Mistrovství ČR. Mimochodem, dneska na něj byl trénovat i puškař Michal Šťastný, pro něhož to byl neuvěřitelný již třetí trénink v letošním roce :-)

Českolipské výsledky naleznete zde.


[20.8.2008]    VC Manušic

Na Velkou cenu Manušic, kterou pořadatelé uspořádali ve dnech 16. a 17. srpna 2008 se chystal pouze Zdeněk. Radek je zatím ve fázi tréninkové střelnice Manušicepřípravy a Michal jel na dovolenou do Chorvatska. Zdeněk se v předchozích trénincích věnoval hlavně klečáku a tak si dal s vědomím toho, že už ležáka a stojáka umí, závazek, že střílet závodně polohy půjde pouze za předpokladu, že dá vleže minimálně 580 bodů (hodně odvážné). Protože však při tréninku ležáka pohyboval s lícnicí, nevrátil tuto na ležáka jak se patří a tak do polovičky závodu hlavu nějak natlačil, ale pak už to nešlo. Takže výkon 571 b. ho přiměl k tomu, aby odjel a polohy malé (3x20) a ani nedělní velké (3x40) nedal. I když ceny pro vítěze byly velmi, velmi pěkné. Tak snad příště.

Sobotní i nedělní výsledky jsou zde.


[9.8.2008]    VC Poděbrad 2008

I tentokrát se se puškaři Zdeněk a Michal měli čím chlubit a tak se opět ozvali telefonicky ihned potom, co jim rozhodčí vyhodnotili terče. Na závod LM60 Poděbrady libovolná malorážka 60 ran vleže jeli naladěni ranním vítězstvím Katky Emmons na olympiádě v Pekingu. Stříleli hned v první směně a počasí bylo pro střelbu ideální a tak optimální plynulost střelby byla kažena jen častým přerušováním, kvůli nefunkčním lapačům. Ale ani to naše střelce nerozhodilo. Michal vyrazil opět bez tréninku od posledního závodu a na první položce to bylo znát. Pouhých 95 bodů bylo zklamáním. Vstal tedy a "ustlal" si znovu. Už na další položce bylo znát, že leží o poznání lépe. Bylo to za 99 bodů. A pak přišly 3 stovky za sebou. Výsledek, který se očekává od někoho, kdo dře léta od rána do večera a né od toho, kdo drží pušku popáté za posledních pět let. Ještě v předposledním terči se urodilo "pade" a tak až v posledním terči si Michal vybral ještě jednu slabší chvilku, kdy mu ulétla jedna rána a tak končil položkou 99. Celkem 593, stejně jako před týdnem v Ostroměři. Opět lépe nespekulovat, jak by to bylo bývalo dopadlo, kdyby si alespoň jednou v týdnu zatrénoval.

Ale ani Zdeněk se nenechal tentokrát zahanbit a tento den si může do svého střeleckého deníčku zapsat jako ten, kdy dosáhl svého nejlepšího výsledku v životě. Zlepšení osobního rekordu bylo hned o celé 3 body a jeho hodnota zní nyní 582. A nebýt nevydařené poslední položky, kde dosáhl pouze na 95 bodů, mohlo být to zlepšení ještě lepší. Ale třeba si to schovává na příští týden do Manušic a chce si osobák navyšovat po bodu, tak jako Jelena Isinbajeva vylepšuje po centimetru světový rekord v tyčce.

Výsledky jsou zde.


[3.8.2008]    VC Ostroměře

Hned po té, co jim rozhodčí spočítali terče, se Michal a Zdeněk Šťastní ozvali telefonicky z Ostroměře, aby se pochlubili se svými výsledky. Michal Vítězové LM60 muži střílel naposledy v červnu na závodech v Praze a od té doby pušku v ruce nedržel. A tak pro něj tréninkem bylo 7 nástřelných ran v závodě. Ale asi mu to stačilo, protože mu rozhodčí napočítali 593 body, což je výsledek jako z dob jeho největší slávy. Ani sám s takovým číslem nepočítal a spokojil by se býval s výsledkem okolo 580, který by mu zajišťoval postup na zářijové MČR. Nechceme ani domýšlet, kolik by udělal, kdyby si přece jen býval zatrénovat vyrazil. A i pro Zdeňka byl tento závod velmi úspěšný, vždyť za vlastním osobním rekordem zaostal jen o pouhý jeden bod. A nebýt nevydařeného čtvrtého terče, kde pobral pouze 43 body z 50ti možných, mohl "skoro" atakovat Michalův výsledek. Ale i tak byl velmi spokojen a už se těší příští týden do Poděbrad na dalšího ležáka. Jestli tam uvidíme i Michala je ve hvězdách, přece jen není zvyklý střílet tak často. A tak je možné, že jeho dalším závodem bude až Mistrovství ČR a opět bez tréninku.

V neděli jel Zdeněk i na 3x20 a i tato disciplína se mu vydařila, když nastřílel 539 bodů a skončil na čtvrtém místě. No uvidíme, zda mu to bude stačit i na nominaci na Mistrovství ČR.

Výsledky ze soboty i neděle jsou zde.


[24.7.2008]    VC Inotexu Nové Lesy

Střelnice Nové LesyV sobotu 12.7. se vydal na Velkou cenu Inotexu v Nových Lesích puškař Zdeněk Šťastný. Po cestě měl dlouhý čas na regeneraci, neboť se s pořadatelem přesně nepochopili a tak místo v objednané 2. směně skončil až ve třetí. Měl tak čas pořádně si prohlédnout střelnici, kde několik let nebyl a i ho zaměstnávalo seznamování se s novým fotoaparátem. Střelnice je dobrá, což dokazují i dosažené výsledky vítězů. I s foťákem by si už začal tykat, jen ta vlastní střelba za moc nestála. Vleže sice jakž takž, ale polohy – stoják a především klečák úplně špatně. A tak Zdeněk teď poslední 2 tréninky dře jen klečák, ale jestli mu to k něčemu bude uvidí nejdříve příští měsíc v Ostroměři.

Výsledky jsou zde.


[22.6.2008]    VC Magnum

Aby se do soutěží o tomto víkendu zapojili všichni členové klubu, vyrazili bráchové Michal a Radek v neděli do Prahy na ležáka. Pro Michala to byl první závod po pěti letech a pouhých dvou absolvovaných trénincích, navíc s cizí puškou. Ale protože mu to tam hned při prvním tréninku padalo, tak proč to nejet zkusit na závody. V Praze bylo teplo, vzduch se ani nehnul, ale bylo strašně moc světla a tak byly velké problémy s vycentrováním miřidel. A i v dalekohledu bylo často těžké vůbec vystřelenou ránu najít. Michal si před závodem přál dosáhnout hranice 580 bodů a to se mu přesně povedlo. Nebýt horší poslední položky, mohlo z toho být i umístění na bedně. Takhle to bylo těsně pod ní na 4. místě. Ale Michal byl spokojen, zvlášť když věděl, v jakém časovém presu střílel posledních 25 ran. Pro Radka to byl 2. závod za poslední 3 roky. V pátek večer mu Michal udělal nahrubo novou polohu, kterou trochu ladil ještě v sobotu. V samotném závodě to bylo znát a tak i když začal první terč samýma desítkama, cítil, že to není úplně ono a v průběhu závodu několikrát vstával a nastavení pušky ještě upravoval. Nakonec z toho byly velmi vyrovnané položky a celkově o 6 bodíků míň než Michal. I v pořadí to znamenalo 6 míst za Michalem. Oba bráchové vědí, že mají ještě velké rezervy a když bude jen o něco lépe vidět, že výsledek může jít jen nahoru.

Výsledky jsou zde.


[22.6.2008]    Boleslavská libovolka

V sobotu 21.6 se naši pistoláři vydali do Mladé Boleslavi na Boleslavskou libovolku. Oto si jel vyzkoušet jestli udrží Boleslavská libovolka - vítězové vysoký limit, který si nasadil před 14 dny v Praze a Josef se nemohl rozhodnout jestli má jet za Zdeňkem na veterány nebo do Mladé Boleslavi. Vzhledem k tomu, že odjíždí už v neděli na dovolenou tak dal přednost libovolce v MB. Zdá se, že udělal dobře neboť si po dlouhé době dal výsledek přes 500 bodů. Opět jako na minulé LP začal slibnou položkou 177 bodů a po přestávce na výměnu terčů se opakovala situace z minulého závodu, kdy propadl výsledkem hluboko dolů na 161. Ale protože byly vystaveny terče po dvou tak se dokázal vzchopit a poslední položkou 172 vystřílel svůj nejlepší letošní výsledek 510 bodů a mezi 15 startujícími obsadil slušné 4. místo. Oto naopak začal slabými 169 body, ale svůj výkon stále zvyšoval na dalších 177 a poslední 182 mu zaručilo 528 bodů a krásné 2. místo za Petrem Packanem. Josef si asi bude muset příště dávat pozor na pauzy při výměnách a nedopustit ztrátu koncentrace.

Výsledky jsou zde.


[22.6.2008]    Mezinárodní mistrovství Veteránů

V pátek odcestoval Zdeněk do Plzně na mezinárodní závody střelců nad 45 let. A hned na úvod si odstřílel závod ve vzduchové pušce, který se střílí průběžně po celý víkend. Byl celkem spokojený, neboť i bez tréninku mu to dalo 360 bodů po vyrovnaných položkách 90, 92, 89 a 89. V sobotu má na programu šedesátku vleže a neděli zakončí polohovým závodem 3x 20 ran.
-----------------
Tak vleže to nakonec po divokých nevyrovnaných položkách dalo jen 560 bodů. Bylo teplo a foukal vítr a tak bylo ještě dost těch, kteří dali i méně. Ne tak ovšem Míra Varga, který teď dře na olympiádu a nabouchal jen tak 597.
-----------------
A už má za sebou Zdeněk i polohy. Položky v jednotlivých polohách měl vyrovnané, leč průměrné a tak i konečný výsledek je průměrný. 524 body mu stačily na 12. místo ze 17 startujících v jeho kategorii.

Výsledky puškařů za celý víkend jsou zde.


[18.6.2008]    GRAND PRIX Česká Lípa

Poslední ostrý trénink před "Veteránama" absolvoval Zdeněk Šťastný v Manušicích a moc ho nepotěšil. V ležáku to dalo pouhých 558 bodů a až 22. místo. Ještě hůře dopadl ležák jako první poloha pro polohový závod 3x 20 ran. A pak přišlo překvapení v podobě nejlepšího stojáku v životě. Je ale fakt, že už v tréninku si ho Zdeněk pochvaloval a v závodě si na něj věřil. Zato závěrečný klečák byl utrpením, když po deseti ranách měl více ztrátových bodů, než po celém stojáku. A tak nakonec skončil pátý, ale jen díky nízkému počtu startujících.
Raději proto v neděli dal přednost tréninku před závodem LM3x40. Po dalším tréninku v úterý si pochvaloval klečáka, tak uvidíme, jestli ho v Plzni dokáže prodat.

Výsledky jsou zde.


[11.6.2008]    VC Magnum - Oto dobyl Prahu

Zástupce našeho pistolového mužstva O.Procházka se v neděli 8.6.2008 zúčastnil soutěže VC MAGNUM v libovolné pistoli. Kvalitní pořadatelská činnost zajistila bezproblémový průběh závodu od začátku do konce. Oto začal svoji střelbu první položkou 177, následovala druhá 180 a třetí 181. V součtu tedy slušných 538 bodů, které zajistily první místo v soutěži. Se svým výsledkem je Oto spokojen, avšak již jen malé bodové rozpětí ho dělilo od překonání "osobáku" 542 bodů z minulého roku.
Příště se můžete setkat s pistoláři našeho klubu na Boleslavské libovolce dne 21.6.2008.

Výsledky jsou zde.


[3.6.2008]    VC DELTA Praha

V den, kdy padl 140 let starý teplotní rekord, se vypravil potit na závody do Prahy Zdeněk. Tímto dnem byl 31.květen a Zdeňkovi moc sportovního štěstí nepřinesl. Snad za to mohlo právě tropické teplo, které se pro zimně oblečené puškaře stává nedobrovolnou saunou, ale v Zdeňkově případě to tentokrát muselo být i něco navíc. Jak si jinak vysvětil, že v pěti položkách dal maximálně 91 bodů a mezi to si jen tak šoupne stovku. Celkový nástřel 550 bodů tentokrát stačil na 13. místo. Aby pocení nebylo málo, šel si Zdeněk jako jeden z mála vystřelit i polohový závod 3x 20 ran. Ale i zde první dvě ležačkové položky dopadly obdobně jako ty předchozí. A tak jedinou slušnější položkou byla ta 2. ve stoje, kdy dal Zdeněk 86 bodů. Tolik už nedokázal dát ani v následném klečáku a tak skončil pátý ze šesti odvážlivců, kteří do závodu nastoupili.

Výsledky jsou zde.


[3.6.2008]    OP Mladoboleslavska

Po letech uspořádali střelci z Josefova Dolu opět závody nejen pro střelce sedící u stolu, ale i pro ty ležící. A protože to není daleko, tak se tam rozjel i náš Zdeněk. Podmínky pro střelbu byly ideální, větřík se ani nehnul a navíc Zdeněk střílel na lapače, na kterých běžně trénuje na domácí střelnici a které jsme pořadatelům na uspořádání závodu zapůjčili. A tak když se k tomu přidala ještě Zdeňkova dobrá forma, byl z toho jeho nejlepší výsledek za posledních 10 měsíců. Dosažených 575 bodů sice stačilo jen na 11. místo, ale Zdeněk z nich měl i tak radost. Především z toho, že střílel vyrovnaně a  že nejhorší dosažená položka byla 95 bodů. A to by mohl být předpoklad pro ještě další zlepšování v dalších závodech. Tu rezervu a prostor pro nějaké bodíky navíc tam Zdeněk cítí a snad je i vydoluje.


[3.6.2008]    Memoriál ZMS Jiřího Hrnečka

Neděli 18.5.2008 zasvětili pistoláři soutěži LP60 na pražské střelnici MAGNUM. V deštivém počasí a na této střelnici stálé tmy se přesně v plánovaný čas začal závod, který se vyznačoval mnohokrát přerušovanou první položkou. Vlivem deště padaly terče a až ve druhé položce se pořadatelům podařilo závady odstranit. I přes problémy v první položce se Josefovi dařilo držet krok s Otou a 20ranná položka se 174 body byla velmi slibná. Druhou položku Oto nastřílel 172 bodů, ale Josef se opět přesvědčil o tom co vlastně zná, jen nedokáže udržet, že se musí dokázat koncentrovat po celou soutěž. Oto nastřílel pěkných 522 bodů a obsadil 3. místo mezi 18 střelci. Josef se po nevydařených posledních 40 ranách a celkových 497 bodů propadl na 9. příčku celkového pořadí.

Výsledky jsou zde.


[18.5.2008]    GRAND PRIX Jizerských hor

V sobotu 17. května vyrazil Zdeněk poprvé na střelnici střeleckého klubu LOYD ve Smržovce. Konal se zde již 6. ročník Grand Prix Jizerských hor ve střelbě malorážnou puškou. Střelnice se mu líbila, ale jen do chvíle než poznal na vlastní kůži, že zvěsti o její větrnosti z předešlých ročníku nelhaly. A tak se mu povedlo nastřílet vleže ještě nižší výsledek než ten před týdnem ve Dvorech. I tak ale nastoupil ještě i do dostřelu závodu 3x20. A stoják mu vyšel nad očekávání výborně. Oproti ležáku dal jen o 3 body méně, čímž jeho šance umístit se na bedně výrazně vzrostla. Nesměl by ovšem přijít klečák a trápení se s ním. Však také hned v neděli Zdeněk vyrazil na trénink a snažil se s tím něco udělat. A jak se mu to povedlo se může přesvědčit už za týden v sobotu v Josefově Dole, kde bude mít tak trochu domácí prostředí. Místním pořadatelům jsme totiž na uspořádání závodu zapůjčili naše terčová zařízení.

Výsledky ze Smržovky jsou zde.


[16.5.2008]    VC Dvorů

V sobotu 10. května jsme měli svého zástupce i na střelnici ve Dvorech, kde se konal již 21. ročník místní Velké Ceny. A protože se zde Zdeňkovi moc nevedlo, ani nespěchal s vystavením výsledkové listiny. Tento týden ale potrénoval a již zítra si jede spravit chuť do Smržovky na Grand Prix Jizerských hor. Tak věřme, že se mu tam bude dařit lépe a že tentokrát bude spěchat s vystavením výsledků, aby se mohl pochlubit svým výkonem.

Nebyl ovšem sám kdo přes týden trénoval. Na střelnici se objevil i Josef a Ota, kteří mají namířeno také v sobotu na střelnici do Prahy - Sedlce. I pro ně snad bude platit "těžce na cvičišti, lehce na bojišti".

Puškařské výsledky ze Dvorů jsou zde.


[11.5.2008]    Pojizerský pohár

V sobotu 10. května se naši pistoláři vypravili do Mladé Boleslavi na Pojizerský pohár v disciplíně sportovní pistole. Na tradičně výborně připravené a Vítězovéorganizačně zvládnuté soutěži se sešlo celkem 25 soutěžících. V první polovině závodu si nejlépe ze všech vedl Oto, když si výsledkem 287 bodů vytvořil vynikající pozici před svými soupeři. Jen škoda, že má již dopředu obavy z druhé, rychlopalné poloviny a tím si sám sobě nabourává sebevědomí, což se vždy projeví na výsledku. Vytrestalo ho to i tentokrát, když nástřelem 266 bodů dokázal nejen ztratit svůj 5 bodový náskok, ale ještě se propadnout na celkové 5. místo v absolutním pořadí.

To Josef sice nezačal nejlépe a po prvním terči v mířené 132 bodů, kdy to vypadalo, že si zopakuje svůj výsledek ze Dvorů, se velmi zlepšil a nástřelem 142 bodů na druhém terči začal věřit, že se snad začíná vzpamatovávat a svůj výkon si polepší. Vypadalo to velmi slibně i po nástřelné položce, kdy si sice střelil osmičku, ale se 4 desítkami. Jenže další průběh soutěže mu opět předvedl, že není radno propadat euforii z jedné dobře nastřílené položky a musí se tvrdě pracovat až do konce. Po vyrovnaných nástřelech 89, 91, 91 když vždy pět ran měl výborných, dokázal druhých pět pokazit. Po dlouhé době si aspoň s odřenýma ušima zajistil II. výkonnostní třídu v kategorii seniorů. Uvidíme jak se našim povede v dalších závodech.

Výsledky jsou zde.


[5.5.2008]    VC Dvorů

Vyhlášení výsledkůV sobotu 3. května se konal ve Dvorech u Nymburka 16. ročník VC Dvory ve sportovní pistoli. Na malebné střelnici za krásného počasí a dobrých podmínek byly obsazeny 3 směny. Z našich střelců se výborně obsazené soutěže zúčastnil pouze Josef. Dostavilo se 26 závodníků z celého středočeského kraje a z Prahy. Výsledky pražského Petra Packana jsou stále ozdobou všech výsledkových listin a svou dominanci v regionu potvrdil i ve Dvorech výsledkem 570 bodů. Josef zaznamenal malé zlepšení oproti Malému Újezdu, ale nemůže to brát jako pokrok ve výkonu. Jsou to spíše běžné výkyvy. Uvidíme příští sobotu, kdy by chtěl do Mladé Boleslavi. Doufejme, že se přidá ještě Oto, aby naši střelci byli více vidět.

Výsledkové listiny jsou zde.


[29.4.2008]    Mělnický pohár 2008

Po nepovedené Aprílové libovolce se Josef vypravil do Malého Újezdu na sportku. Závod se konal jako velká cena a zároveň se soutěží dvoučlenných družstev s věkovým základem 100 let ( Století ). Sešlo se jen 10 závodníků a 3 družstva do soutěže stoletých. Josef vytvořil s Hatlem ze Dvorů tradiční dvojici, která získala navíc nejvíce plusových bodů za věk. Přesto jim to nebylo nic platné a vítězství nedosáhli. To si odnesl Táborský a Kočí. Hatl nastřílel krásných 560 bodů, ale Josef se stále potácí na svých nejnižších nástřelech. 537 bodů je pro jeho spokojenost opravdu málo. Musíme doufat, že se z tohoto útlumu co nejdříve dostane.

Výsledky jsou zde.


[22.4.2008]    Aprílová libovolka

Naši pistoláři zahájili letní sezónu Aprílovou libovolnou, kterou pořádal v neděli 20.4.08 klub MAGNUM na Praze 6. Oto i Josef si chtěli ověřit co v nich přes zimu zůstalo. Výborně si vedl Oto a výsledkem 527 bodů si horší poslední položkou zajistil 2. místo. Josef se stále nemůže chytit a ani krátká přestávka mezi vzduchovkami a první libovolnou mu na jistotě nepřidala. Oto si položil dobrý základ do sezóny a Josef se má aspoň od čeho odrazit. Doufejme, že oba půjdou stále nahoru.

Výsledky jsou zde.


[22.4.2008]    Jarní cena Chaloupek

V sobotním velmi chladném a deštivém počasí zahájil Zdeněk svou letošní kulovou sezonu. Na oblíbený závod vleže se do pražských Chaloupek sjelo mnoho střelců a tak než se Zdeněk dostal na stav ve třetí směně, stihl slušně promrznout. Ke všemu měl za sebou pouze jeden trénink, v němž navíc začal předělávat polohu a tak účast na tomto závodě měla charakter spíše společenský, nežli sportovní. První dvě položky tomu také odpovídaly, ve třetí to Zdeňkovi na chvíli sedlo a i přes osmičku dal položku 98. V dalších dvou položkách však opět spadl pod 90 bodů a tak když mu poslední terč samovolně zmizel, na závod rezignoval a ani už těch pět posledních výstřelů neabsolvoval a frustrován odjel domů. Nedozvěděl se tak již, že i přes technické potíže s jezdcem vyhrál v letošní sezoně fenomenální Mirek Varga, který stále bojuje o místo na olympiádě a který původně do Chaloupek ani jet nechtěl.

Výsledky jsou zde.


[9.3.2008]    Mistrovství ČR 2008 vzduchové zbraně

Fantasticky zastřílel v sobotu ve vzduchové pistoli mezi muži náš Oto Procházka a po výkonu 563 body, což je jeho nejlepší výsledek v této sezoně, skončil na skvělém 12.místě. Další náš zástupce Josef Průša se po slabším výsledku 541 bod umístil až na 59.místě. S Ivanem Birndtem navíc dokázali dát dohromady i družstvo a umístili se s ním na lichotivém 7. místě.

V neděli pokračovalo mistrovství soutěžemi v puškách a tak zde nemohl chybět ani Zdeněk Šťastný. Na střelnici dorazil v pohodě s časovou rezervou, ale první problém nastal při přejímce zbraní. Ta jeho vážila o 140 gramů více, než povolují pravidla a tak došlo na odtučňovací kůru. Další zádrhel nastal ve chvíli, kdy už stál na stavu a zjistil, že střelecké brýle leží na skříni, ale doma. A tak nezbylo, než vyndat brýle na běžné nošení a nějak to v nich odstřílet. Možná i to byl důvod, proč si špatně prohlédl terče a svůj nástřel nastřílel do prvního závodního terče. Naštěstí byli rozhodčí tolerantní a tento omyl mu uznali a dali mu terč nový. I přesto a nebo právě proto se mu první položka nepovedla a dal v ní pouze 84 body. Pak už se ale rozestřílel a pod 90 nešel. Konečný výsledek tak zněl 542 body, což je jeho letošní průměr. Snad si už konečně z tohoto závodu vezme ponaučení a přestane dělat školácké chyby :-)

Výsledky jsou zde.


[25.2.2008]    Grand Prix Jablonec nad Nisou

Za krásného slunečného počasí uspořádali v sobotu 23.února střelci z Jablonce nad Nisou závody ve vzduchové pušce pro všechny kategorie soutěžících: pro dorostence, ženy a muže ve stoje a pro mládež v leže. Jediným našim zástupcem byl stojačkář Zdeněk Šťastný. S průběhem a zajištěním soutěže byl spokojen, včetně pěkných cen, které však tentokrát nebyly pro něho. Poté, co dokázal nastřílet pouze v jedné položce více než 90 bodů, skončil v polovině startovního pole. Se svým výsledkem proto nemohl být spokojen. Odůvodňoval jej nevhodně nastavenou výškou lícnice své pušky a hned následující den jí také hned přestavěl. Uvidíme, zda mu tato korekce v honbě za desítkami pomůže a to už v sobotu 1.března ve finále Středočeského poháru v Poděbradech, kam se nominoval jako 8.nejlepší střelec Středočeského kraje této sezony. Bude to zároveň poslední zkouška před Mistrovstvím ČR v Plzni.

Výsledky jsou zde.


[19.2.2008]    Liberecká vzduchovková liga - 4.kolo

Dokončit libereckou ligu ve vzduchovkách vyrazily v sobotu naši pistoláři. A i přes nevalné nástřely si vedli velmi úspěšně. Oto i Josef udrželi první pozice v celkovém hodnocení. I když Josefovi pomohli sami soupeři, když se nedostavili na závěrečné kolo.
V neděli vyrazil do Liberce i natěšený Zdeněk a to s cílem udržet průběžné 3. místo. Svým výkonem nedal pronásledovatelům šanci a třetí pozici v pušce bezpečně uhájil. A to i přesto, že ho kvůli špatně zavázané botě chytla křeč do nohy, což znamenalo první pauzu. Pak po třiceti ranách zasvítilo sluníčko z okna na pravé straně, a když nešli stáhnout porouchané žaluzie, přešel na druhou stranu na jiné stanoviště. Do padesáté rány pohoda a pak zase sluníčko. Takže poslední čtyři soutěžní rány střílel zase na úplně jiném stavu. Za dosažený výsledek 541 b. byl tak po tomto "turismu" velmi, velmi rád.
Do MČR zbývají 3 týdny a pokud budou naši střelci nominováni, přejeme jim dobré výsledky a i umístění.

Na výsledky se můžete podívat zde: 4.kolo a celkové


[12.2.2008]    Jarní pražská diabola

Po čtrnáctidenní přestávce se naši pistoláři vypravili do Prahy na Jarní pražskou diabolu. Areál vojenské posádky v Ruzyni disponuje výbornou střelnicí, kde by se daly pořádat kvalitní závody, jen by musela být lepší domluva s armádními funkcionáři. Všichni pistoláři bez výjimky dosahovali slabších výsledků a shodli se na tom, že to bylo vlivem velmi slabého osvětlení nad střeleckými stanovišti. Příště by stačilo posunout střelce pod nainstalované zářivky a i takový střelec jako Packan by určitě nastřílel lepší výsledek. Co se týče našich tak oba ve svých kategoriích skončili na třetí pozici, lepší byl tentokrát Josef, o jeden bod přestřílel Otu. Oba ale svůj výkon hodnotí jako slabší. 549 a 548 bodů není žádná sláva. Za týden jedou obhájit umístění na libereckou ligu, kde si stojí výborně, tak jim držme palce.

Kompletní výsledky jsou zde.


[27.1.2008]    VC Liberce a GP Syneru

Na 250 střelců se o tomto víkendu sjelo v Liberci k tradičním lednovým závodům v hale Technické univerzity. A mezi nimi nechyběli ani naši zástupci. Puškaře zastupoval Zdeněk Šťastný a po oba dva dny zastřílel svůj lepší průměr. Byl celkem spokojený, ale ví, že má stále co zlepšovat. Pistoláři jeli opět ve dvojici Josef Průša a Oto Procházka. Ota střílel vyrovnaně po oba dva dny a vždy skončil na osmém místě. Škoda jen, že v sobotu už nepočítal s tím, že by mohl střílet finále a předčasně odjel. Josef nastřílel v sobotu 546 bodů a to stačilo na 10. místo. V neděli přidal další 4 bodíky, ale opět z toho byla 10.pozice.

Zde jsou výsledky ze soboty a neděle.


[20.1.2008]    Zimní cena Kolína

Po Novém roce jsme se vrátili do kolotoče soutěží na VC Kolína kam vyrazili naši tři střelci. Zdeněk v sobotu 19. ledna nastřílel svůj standard 543 bodů, ale stěžoval si na zimu. V krytu CO, kde se střílí, totiž bylo pouze 14 ºC. V neděli pistoláři Oto a Josef shodným výsledkem 553 bodů začali rok 2008. Přejme jim všem stoupající výkonnost a chuť do závodění.

Výsledky k nahlédnutí jsou zde.


Nejnovější zprávy    Starší zprávy z roku  2008  2007  2006

 Napište nám