sitemap
poslední aktualizace: 12. 3. 2010
AVZO Lysá nad Labem AVZO Lysá nad Labem
Vítejte na našich stránkách,
doufáme, že se Vám budou líbit a budete se sem rádi vracet.

střelci AVZO Lysá nad Labem


    Novinky z klubu


[31.12.2007]    Finálových 40 ran

Na střelnici ve Staré Lysé se 29. prosince konalo rozlučkové střílení s rokem 2007, ale pistolář Josef si vyjel do Děčína vyzkoušet finále. Pořádali tam Boletičtí střelci vzduchovkovou 40ku s desetinovým počítáním, to znamená 40 finálových ran. I když se Josef pokoušel o odstřílení normálního závodu, tak mu asi v hlavě sedí finálovej brouk a výsledek podle toho vypadal. V základním počítání to nedalo ani průměr 9 což bylo zklamání. V početně i výkonově dobře obsazeném závodě nakonec skončil na 12. pozici. Doufejme, že se v příštím roce bude dařit.

Výsledky můžete skouknout zde.


[16.12.2007]    Opět v Liberci

Zdeněk ŠťastnýVypravili jsme se do Liberce na 3. kolo liberecké ligy, kde jsme měli opět kompletní účast. Pistolář Josef si chtěl upevnit postavení na čele mezi seniory, což se mu sice podařilo a před Táborským si polepšil o dva body, ale asi bude mít starosti ve 4. kole, pokud Šmejda udrží podobný výsledek jako ve třetím a Josefovi se nepodaří zlepšení. Oto se po pěkném výsledku vrátil do čela kategorie mužů, ale také mu bude dýchat na záda mladý Pokorný v posledním kole. Zdeněk se stále trápí a klesl na třetí místo. Ještě ale není konec a bodová ztráta na druhého Klimánka není k nepřekonání. Přejeme mu do čtvrtého kola překonat i vyrovnané výsledky Doležala.
Kompletní výsledky za celý víkend jsou zde.


[11.12.2007]    Víkend v Liberci

GP NISA

Opět jsme se vypravili do Libereckého areálu Technické univerzity na dvojzávod GP NISA a VC Stráže nad Nisou. V sobotu jsme jeli tři, 2 x pistole Josef a Oto a Zdeněk na 60ku pušku. Dařilo se pouze Otovi, který s výsledkem 562 bodů obsadil krásné 2. místo. Do KO finále o horské kolo se ale nedostal pro horší 4 položku. Toto finále ostatně uteklo všem našim střelcům o jedno postupové místo. Josefových 546 stačilo na 9. místo a Zdeněk si vybral smolný den kdy s 535 body skončil 17.
Výsledky ze soboty jsou zde.

VC Stráže nad Nisou

V neděli pokračovali už pouze naši vytrvalci Josef a Zdeněk a oba opět svými výkony nepřesvědčili. Zdeněk udělal ještě o 5 bodů méně než v sobotu a Josef se sice o 2 body zlepšil a 548 bodů mu zajistilo postup do finále ze 7. místa, ale tam jako zatím vždy selhaly nervy a střílel samé osmičky. Jen díky tomu, že nenastoupil Pokorný zůstal celkově 7.

Oba závody proběhly jako tradičně v příjemné atmosféře a to i přesto, že se před halou připravovalo večerní vystoupení snowboardistů na rampě a navezeném sněhu. Jejich hlučná hudba pronikala až do haly ke střelcům. Možná bychom si měli na podobnou atmosféru začít zvykat také a tím přilákat k našemu sportu více diváků a s nimi i sponzory.
Nedělní výsledky jsou zde.


[25.11.2007]    Liberecká vzduchovková liga - 2.kolo

Opět jsme se vypravili do Liberce na druhé kolo ligy. Protože Josef měl v sobotu pracovní povinnosti domluvil s pořadatelem, že můžou přijet kolo odstřílet v neděli s puškařema. Přijeli na poslední směnu a okamžitě nastupovali na stavy. To byla možná příčina, že se Otovi moc nedařilo a skončil s výsledkem 550 bodů na 3 místě a celkově bude příště útočit z druhého místa s jednobodovou ztrátou. Josefovi se daří a každým závodem se i když pomalu přece jen zlepšuje. Nastřílel 553 bodů a i když se mu nevydařila první a poslední položka upevnil si své vedoucí postavení před druhým Táborským. Zdeněk si zkoušel nový nástavec pod miřidla a tak závod pojal jako seznamovací a hlavně si ověřoval správné nastavení všech komponentů. Výsledek tomu odpovídal a tak se celkově propadl na druhou příčku. Ale ještě jsou před námi dvě kola a tak si snad všichni své výsledky opravíme a upevníme.
Kompletní výsledky ze soboty a neděle jsou zde.


[18.11.2007]    O Tvrďáka Duelu

Náročných 24 hodin má za sebou Zdeněk Šťastný. Strávil je na střelnici v Plzni Lobzích, kde se konal maratónský závod družstev. Kromě obvyklé výzbroje a výstroje bylo tentokrát potřeba přibalit i spacák a kartáček na zuby. Každý střelec se dostal na stav celkem 4x a to v 6-ti hodinových intervalech. Zdeňka to potkalo v 1130, 1730, 2330 a naposledy v 530 ráno. A to je už člověk docela naštvaný, že musí jít už zase střílet, po pár desítkách minut nic moc spánku ve spacáku na zemi. Ale nebyl sám, kdo takhle "blbnul". Našlo se dalších 41 nadšenců, kteří vytvořili celkem 14 družstev (7 v puškách a stejně tak v pistolích). Zdeněk vytvořil družstvo společně s chrastavskými střelci Petrem Hedbávným a Josefem Rajnohou. Jeho jednotlivé výsledky byly 540, 552, 547 a 545 bodů. Hlavní závod o nejlepší celkový nástřel družstva nevyhráli, na to tu byli jiní, ale od začátku útočili na cenu "O nejvyrovnanější družstvo", kdy se hodnotí co nejmenší rozdíl mezi nejlepším a nejhorším členem družstva. A to se jim taky povedlo. Odměnou jim bylo od pořadatele tolik diabolek, že mají vystaráno na několik příštích ročníků O TVRĎÁKA dopředu.
Výsledky v excelu jsou zde.


[12.11.2007]    Přebor Středočeského kraje AVZO - Zlato, stříbro, bronz !!!

Palebná čára při závodě VzPi60O víkendu 10. a 11. listopadu se naši střelci opět vytáhli a ze závodů konaných na ostrově v objektu veslařského klubu v Neratovicích přivezli 3 x pěkné umístění. V sobotu ve VzPu 60 Zdeněk Šťastný vybojoval v málo obsazené kategorii pěkné 3. místo za 543 bodů. Celkem se v sobotu zúčastnilo 62 střelců hlavně v mládežnických kategoriích. V neděli si Oto a Josef přivezli 1. a 2. místo ve VzPi 60 kde se zúčastnilo jen 6 střelců a 3 v disciplíně VzPi 40. Oto nastřílel pěkných 554 bodů a Josef 551. Před příštím ročníkem by pořadatelé měli něco udělat se spolehlivostí provozu terčových zařízení, jejichž špatný posuv, kvůli kterému se muselo často přerušovat, mohl odradit některé střelce, aby na tento závod dorazili.
Výsledky ze závodu mužů jsou zde.


[4.11.2007]    Liberecká vzduchovková liga - 3x ZLATO !!!

Skvěle vstoupili do "Liberecké vzduchovkové ligy" všichni naši borci. Už v sobotu zvítězil v hlavní pistolářské kategorii mužů Oto Procházka a Josef Průša ho napodobil mezi seniory. V neděli  se nenechal zahanbit puškař Zdeněk Šťastný a zvítězil ve své seniorské kategorii. Výsledek 555 bodů je pro něj nejlepší za poslední 2 roky. A kdo byl tedy z našich nejlepší, když všichni vyhráli? Pokud jako kriterium pro pořadí použijeme bodový náskok před druhým v pořadí, pak zvítězil Ota (náskok 7 bodů) před Josefem (4 body) a Zdeňkem (3 body) :-)
Kompletní výsledky jsou zde.


[28.10.2007]    Velká cena Jiříkova

Vlevo stříbrný Zdeněk ŠťastnýNa sever, až k hranicím s Německem, vyrazili v sobotu 27.října naši borci, aby v Jiříkově změřili své síly s ostatními střelci. Puškař Zdeněk Šťastný zde při svých posledních dvou účastích bral vždy druhé místo a tak jsme byli zvědaví, jak se mu bude dařit do třetice. Nezklamal a i když se necítil zdravotně zcela fit, vybojoval opět druhé místo. Pro pistoláře to byl v této sezoně již druhý závod a tak očekávali, že výsledek bude minimálně stejný, né-li lepší než před týdnem v Plzni, kde stříleli položky v průměru 92 bodů. Realita ale byla o něco slabší a tak se museli oba dva naši borci smířit s průměrem jen těsně nad 90 bodů na položku. Josef Průša bral 5. místo za 542 bodů. Stejného výsledku dosáhl i Oto Procházka, ale díky horší poslední položce se zařadil až za Průšu na 6. místo. Prostor pro zlepšení budou mít všichni již za týden v Liberci na 1.kole zdejší ligy.
Kompletní výsledky jsou zde.


[23.10.2007]    1.Plzeňský maraton

Josef Průša - diplom za 3. místoZačátek vzduchovkové sezóny si naši střelci okořenili účastí na 1. Plzeňském maratónu. Soutěž probíhala v pěti dnech a naši si účast nechali až na poslední termín, neděli 21.10. Střílelo se na Rapidu, kde mají 12 stavů RIKA a Jardu Havla, který se staral o bezchybný a regulérní průběh soutěže. Odstřílí se 100 ran v čase 2 hodiny 30 minut. Náš Průša to stihl v rekordním čase 1 hodinu a 40 minut a dokázal nastřílet 920 bodů a mezi seniory se umístit na krásném 3. místě. Procházka udělal jen o 4 body víc a v dobře obsazené kategorii mužů skončil s 924 body na 6. místě. Okamžitě po skončení dostal každý účastník potvrzení o účasti s výsledkem. Všichni zúčastnění doufají, že o 2. ročník bude mezi střelci větší zájem.
Kompletní výsledky maratonu jsou zde.


[17.10.2007]    Středočeský pohár - pistole

13.10. se na malebné střelnici ve Zvoleněvsi uskutečnilo Finále Středočeského poháru v pistolových kulových disciplínách. Od nás byli nominováni dva střelci. Je škoda, že závod byl poznamenán velkým nedostatkem zájmu pistolářů. Možná to způsobil již poměrně pozdní termín. Náš jediný účastník se proto mohl radovat ze dvou třetích míst i když sám byl s výsledky velmi nespokojen. Průša se s výsledky 556 ve sportovní a 495 v libovolné pistoli opravdu nemůže moc chlubit, ale začíná vzduchovka a snad se bude dařit lépe.
Finálové výsledky jsou zde.


[16.10.2007]    Skákali jsme s padákem

Michal Šťastný právě vypadnul z letadlaNetradičně ukončili letní sezonu bráchové Michal a Radek Šťastný. V neděli si zajeli na letiště do Kolína a zde absolvovali tandemový seskok z výšky 4 km. Volný pád trvající 45 sekund absolvoval Radek rychlostí až 221 km/hod a Michal dokonce o 3 km/hod rychleji. A i na padáku to byl fofr. Radek, ačkoli skákal z letadla až po Michalovi, byl překvapen, když Michal přistál na zemi až za chvíli po něm. A protože jsme měli sebou fotografa i kameramana a to i ve vzduchu, tak se o zážitky můžeme podělit i s vámi. Zde jsou fotky a tady video (6 minut dlouhý záznam má 13,3 MB).


[16.10.2007]    Středočeský pohár - pušky

V neděli uspořádalo Středočeské krajské sdružení ČSS Finále středočeského poháru v puškových disciplínách na střelnici v Přezleticích. Jako nominace byly použity výsledky z předem vybraných závodů. V LM60 skončil Zdeněk Šťastný těsně před finálovou devítkou. V LM3x20 si ale postup zajistil ze 3. místa. Na samotné finále nakonec ale dorazil kromě Zdeňka už jen čtvrtý v průběžném pořadí Jaroslav Doležal z Poděbrad a tak si to o konečné prvenství rozdali jen mezi sebou. Úspěšnější byl nakonec Doležal, když Zdeněk dělal pouze 510 bodů. Ale na střelnici byli v dobu, kdy střílel, velmi těžké světelné podmínky, kterým se Doležal v ležáku vyhnul tím, že se mu výsledek započítával již z ranního závodu v leže, kdy byly podmínky daleko lepší.
Finálové výsledky jsou zde.


[7.10.2007]    Pražský střelecký festival

Vlevo stříbrný Oto ProcházkaO své formě před finále Středočeského poháru se 7.10.2007 naši pistoláři jeli ještě přesvědčit na Pražský střelecký festival na střelnici Magnum na Praze 6. Střílela se Libovolná pistole a oba naši zástupci si nevedli špatně. Procházka se po vyrovnaných položkách a výsledných 524, umístil na pěkném druhém místě a Průša se slabším výsledkem 509 skončil šestý. Je ale už konec kulové sezóny, všichni už myslí na vzduchovky a pistolářům zbývá jen finále středočeského poháru, který pro ně uspořádal klub ve Zvoleněvsi 13.10. a ze kterého opět přineseme krátkou zprávu.
Přidáváme výsledkovku s fotem vítězů.


[7.10.2007]    Memoriál Františka Ryšky

V soboru si musel Zdeněk Šťastný přivstat, neboť se vypravil do 180 km vzdálených Klatov na "Memoriál Františka Ryšky" - závod v LM60. Po cestě trochu zakufroval, ale na střelnici, kde ještě nikdy nebyl, byl včas. Kdyby ale věděl, jaký výsledek ho tam čeká, asi by si tento výlet odpustil. 558 bodů je na ležáka hodně mizerný výkon. Tohoto výsledku dosáhl letos již potřetí, naposledy to bylo na MČR.
Již oficiální výsledky jsou zde.


[4.10.2007]    Ruce vzhůru

Náš člen Radek Šťastný se stal včera jubilejním 10000. návštěvníkem webu www.rucevzhuru.cz , který se zabývá problematikou zbraní, munice, balistiky a zbrojního práva. Jako cenu získal knihu dle vlastního výběru - "Zákeřné zbraně". Gratulujeme!


[26.9.2007]    Podzimní střelecký festival

V neděli 23. září se naši střelci zúčastnili Podzimního střeleckého festivalu v Boleticích, při kterém byl současně vyhlášen Přebor ČR seniorů a veteránů. Naši byli úspěšní co do umístění, ale ve výsledcích by to chtělo stále zlepšit, hlavně Průša má stále rezervy. Procházka byl v celkovém pořadí 2. s dobrým výsledkem 532 bodů a Průša v Přeboru skončil na 3. místě s 511 body.
Výsledky ze soboty i neděle jsou zde.


[25.9.2007]    Severočeská malorážková liga - 4.kolo

Náš jediný zástupce, Zdeněk Šťastný, se v sobotu zúčastnil závěrečného kola "Severočeské malorážkové ligy" v Manušicích. Proti předchozím kolům zaznamenal zlepšení, ale zlepšovali se i soupeři a tak v celkovém hodnocení ligy na vyšší příčky nepostoupil. V LM60 obsadil 8. místo, když na sedmé ztratil pouhé 2 body. Na závodníka za sebou měl naopak 55 bodů k dobru. V LM3x20 dopadl o příčku lépe. Byla zde však menší konkurence než v leže. Zdeněk byl hrubě nespokojen s výkonem v leže a ještě odpoledne odjel trénovat na domovskou střelnici do Staré Lysé.
Výsledky 4.kola jsou zde.


[23.9.2007]    Podzimní malorážka

V neděli vyjeli puškaři do Prahy na střelnici MAGNUM, kde se konal závod vleže 60 ran a v polohách 3x20 ran. Vleže si Zdeněk Šťastný snažil  spravit chuť po sobotním neúspěchu z Manušic. Částečně se mu to povedlo, ale stále má problém s nastavením polohy. Tentokrát za 570 bodů bral 9. místo. Po 29-ti měsících vyjel závodit i Radek Šťastný. Chtěl si ale spíše jen vyzkoušet atmosféru závodu a tak mu tentokrát ani moc nešlo o výsledek. I on má stále problém s nastavením polohy, o čemž svědčí i to, že během závodu 9x vstal a dělal polohu znova. Tím se dostával i do časového presu, který vyvrcholil hrubými chybami mezi 46. a 56. ranou. Bylo ještě 5 minut do konce a nemělo cenu tam doplácat ošklivé devítky. Radek ještě jednou vstal a zkusil na poslední 4 rány udělat lepší polohu. Nebyla úplně stoprocentní, ale na 4 pěkné vnitřní desítky stačila. Jeho konečný výsledek byl o 3 body horší než ten Zdeňkův. Po závodě se většina střelců shodla, že rozhodčí byl hodně přísný a každého poškodil o cca 5 bodů. Možná to bylo i tím, že vstřely byly špatně čitelné. Asi slabý papír terčového pásu. Zdeněk Nastoupil ještě na polohy 3x20. Vleže zopakoval průměr 95 na položku. Zato ve stojáku, na kterého si věřil, se nedokázal dostat přes 80 bodů. A tak průměr 86 v kleče na tu bídu nebylo ještě to nejhorší. Celkem 518 bodů a 7. místo. Z osmi :-)
Výsledková listina je zde.


[16.9.2007]    Mistrovství ČR 2007

Kulové "Mistrovství ČR 2007" je již minulostí. A jak pro nás skončilo? Pistoláři nakonec do Brna jeli jen v pátek, kdy se střílela libovolná pistole. Velmi dobře si vedl Oto Procházka. První desetirannou položku měl dokonce z celého startovního pole mužů nejlepší, dokonce i o 4 body více než Martin Tenk. Vysoko nastavený trend ale udržet nedokázal a v dalších položkách se pohyboval pár bodíků pod devadesáti body. I tak dosáhl slušného výsledku 527 bodů a 13.místa. Zato jeho trenér Josef Průša moc důvodů ke spokojenosti se svou střelbou neměl. Kdyby udělal o bodík víc, vypadal by jeho výsledek o něco lépe. Takto to bylo baťovských 499 a 27.místo. V sobotu na Brno vyrazil i puškař Zdeněk Šťastný. Odpoledne se střílel ležák a v tu dobu foukal nepříjemně silný vítr, který se neustále točil. A když Zdeněk navíc střílel s řemenem nastaveným na klečáka, nelze se divit číslu, kterého dosáhl - 558. Ale byli i jiní borci, které nepříznivé podmínky brněnské střelnice dostali. Například Varga dělal jen 581. A přes 590 se dostali jen 2 střelci. Na nedělní závod 3x40 si už Zdeněk řemen nastavil na ležáka správně a hned dal první položku 98. Celkově v leže 382 bodů. Stoják byl v prvních třech položkách celkem slušný, ale pak přišel propad až na 74 bodů a celkem z toho bylo ve stoje 325 bodů. Asi se začalo projevovat, že Zdeněk spal před závodem pouze 3 hodiny. A to opravdu není ta nejlepší příprava na vrchol sezony. V kleče dal až na závěr položku přes 90, celkem v kleče pouhých 347 bodů. Součet za všechny 3 polohy se rovnal číslu 1054 a 35.místo.
Kompletní výsledky jsou zde.


[9.9.2007]    Vrchlabská libovolka II.

Předávání cen vítězůmV neděli 9. září se Procházka s Průšou vypravili do Vrchlabí na LP. Ve velmi chladném počasí si udělali poslední prověrku před MČR. Průšovi se po slabém začátku celkem dařilo, zato Procházka po výborné první dvacetiranné položce, ve které dal 5ku, další položky nezvládl, hlavně psychicky a celkově se propadl na pátou pozici. Doufejme, že si oba na MČR polepší.
Ofocené výsledky v JPG jsou zde.


[9.9.2007]    VC Slaného

V neděli 2. září se náš střelec Průša zúčastnil závodu ve sportovní pistoli ve Slaném. Protože měl ještě jiné povinnosti a musel odjet ihned po dostřílení, nemáme zatím výsledky, ale jeho výkon byl poznamenán vlastní chybou, kdy si před pátou položkou na otočný terč těsně před povelem " POZOR" opětovně natáhl závěr a vyhodil si připravenou nábojnici z nábojové komory. Stihl ještě dobít, ale poznamenalo to celou poslední desetirannou položku.
Výsledky jsou zde.


[27.8.2007]    Letní libovolka Praha MAGNUM

Naši pistoláři si před MČR vyjeli vyzkoušet svou formu na Letní libovolku do Prahy Sedlce MAGNUM a místo aby forma kulminovala a na MČR byla nejlepší tak se oba jak Procházka tak Průša opět propadli o dvě třídy dolů. Doufejme, že to byl jen krátkodobý propad a na dalších závodech bude opět zlepšení.
Ofocená výsledková listina je zde, časem bude i v HTML podobě :-)


[26.8.2007]    Nominace Mistrovství ČR 2007

Na stránkách ČSS byly zveřejněny nominační listiny na kulové Mistrovství ČR. Celkem nám sítem prošli 4 střelci, kteří získali 7 nominací. V puškách nás bude zastupovat Zdeněk Šťastný v LM60 a LM3x40. Pistoláři budou mít 3 želízka v ohni a to v LP60 Oto Procházka a Josef Průša. V SP30+30 bude naše zastoupení dokonce trojí: Filip Tomsa, Oto Procházka a Josef Průša. Pokud opravdu všichni tři do Brna vyrazí, tak můžou dát dohromady i klubové družstvo. A to už tady dlouho nebylo.


[24.8.2007]    Velká cena Manušic

Už k nám doputovala výsledková listina z víkendového závodu puškařů v Manušicích, kde nás zastupoval Zdeněk Šťastný. A tak víme, že v leže nastřílel svůj letošní standard 570 bodů, ale stačilo to až na 15. místo z 21 startujících. V polohách byl dokonce 6., ale protože odvahu střílet tuto disciplínu našlo už jen 5 dalších střelců, bylo to místo zároveň poslední. Kdyby zcela nepokazil první položku ve stoje, mohl pomýšlet i na umístění o příčku výše. První čtveřice ale měla náskok už daleko větší a tak by musel zabrat o pár bodíků ve všech položkách, aby je dostihl. Po sobotním výkonu se Zdeněk rozhodl, že k nedělnímu závodu LM3x40 nenastoupí a raději potrénoval v klidu na domácí střelnici.
Výsledky ze soboty i neděle jsou zde.


[20.8.2007]    Memoriál Josefa Vognara

V sobotu 18.8.2007 se konal v Nových Lesích Memoriál Josefa Vognara v disciplíně Sportovní pistole. Zúčastnil se ho i náš Průša a s výsledkem 551 bodů skončil na 5. místě. Stále ještě není se svými výsledky spokojen, hlavně v mířené má ještě rezervy a tam chce získávat více bodů.
Výsledková listina je zde.


[14.8.2007]    Mistrovství AVZO TSČ ČR 2007

O tomto víkendu byli aktivní nejen naši pistoláři, ale i puškař Zdeněk Šťastný, který po roce vyrazil opět do Chrastavy na Mistrovství AVZO. Střelba je tu náročná, neboť se zde střílí ještě na "placky", což znamená neustálé přenášení polohy po každých pěti ranách. A pro Zdeňka se stal závod ještě těžším, protože měl střevní potíže, které mu nedovolovaly se zcela uvolnit a plně se soustředit na výkon. Oba závody jak vleže tak polohy dokončil, ale výsledky byly odpovídající jeho zdravotnímu stavu a tak pro něj největší odměnou bylo dojet domů a zalézt do postole. 
Výsledky jsou zde.


[13.8.2007]    Prázdninová cena

Vpravo vítěz Oto ProcházkaNaši pistoláři se zúčastnili v neděli Prázdninové ceny v Manušicích v disciplíně Libovolná pistole, kde se výborně předvedl ve svém novém osobním rekordu Procházka a suverénně zvítězil s 542 body. Jeho výkonnostní růst je až nebezpečně rychlý a za to můžeme pochválit jeho trenéra a poctivou přípravu. Průša se pomalu začíná zlepšovat a oproti minulému závodu zaznamenal zlepšení na 509 bodů a i když není stále spokojen s výsledkem tak to, že se stále zlepšuje mu přeci jen zvyšuje sebevědomí.
Výsledky pro nás úspěšného závodu jsou zde.


[5.8.2007]    Memoriál Františka Kozáka

Oto Procházka a Petr PackanPistoláři byli o tomto víkendu velmi aktivní a po sobotní libovolce a standardce v České Lípě absolvovali ještě v neděli sportku v Přezleticích. I zde zvítězil, tak jako v sobotu v České Lípě, Petr Packan. Naši střelci se umístili v těsném závěsu za sebou na 5. a 6. místě. Forma Josefa Průši má vzestupnou tendenci a potvrdil to výkonem 556 bodů. Oplatil tak Otovi Procházkovi sobotní porážku z libovolky. Ten se musel spokojit s nástřelem 553 bodů.
Výsledky jsou zde.


[5.8.2007]    Českolipské pistole II.

Po týdnu vyjeli naši pistoláři opět do České lípy, tentokrát na závod ve střelbě libovolnou pistolí. Závod se konal v sobotu 4.srpna a náramně se vydařil Otovi Procházkovi, který si udělal krásný osobák 531 bodů a skončil na druhém místě hned za Petrem Packanem. Se svým výkonem byl spokojen i Josef Průša, jenž dal 500 a věří, že se mu snad blýská na lepší časy. Po libovolce se ještě 15 borců včetně našich pustilo do Standardní pistole 3x20 ran. Zde se projevily zkušenosti Josefa, který zůstal jen bod za bronzovou příčkou. Zato pro Otu je to disciplína zatím ještě moc neosahaná a tak pro něj byl závod spíše na otrkanou.
Výsledky jsou zde.


[5.8.2007]    Velká cena Ostroměře

O prvním srpnovém víkendu se konal tradiční závod v sousedství broskvového sadu - VC Ostroměře. V sobotu byl na programu závod v leže, kterému dominovali Václav Bečvář a Miroslav Varga ve shodném nástřelu 597 bodů. Náš jediný zástupce Zdeněk Šťastný měl položky velmi nevyrovnané (od 100 do 89 bodů) a tak na něj v silné konkurenci zbylo za výsledek 570 bodů až 37. místo. V nedělním závodě 3x20 byla už účast závodníků skromnější, což dopomohlo Zdeňkovi k 6. místu za nástřel 541 bodů. Zdejší střelnice mu na polohy celkem svědčí, už na jaře si zde udělal osobní rekord a toto byl třetí nejlepší výsledek letos. Proto škoda, že se zde už letos žádný závod nekoná :-)
Zde jsou výsledky LM60 a LM3x20.


[1.8.2007]    Českolipské pistole I.

Dvojice našich pistolářů vyrazila v sobotu 28.července na tradiční závod ve sportovní pistoli 30+30 ran do České Lípy. Pro Josefa Průšu to byla zatěžkávací zkouška po nemoci a zhostil se jí velmi dobře. Porazil dokonce i o bod svého mladšího kolegu Otu Procházku a v silné konkurenci se umístil na solidním 5. místě. Otu jednobodová ztráta odsunula o 3 místa dozadu za Josefa  a výsledek 548 bodů byl pro něho asi mírným zklamáním. Na vítězství bylo tentokrát potřeba 575 bodů ,ale na to budou muset oba naši borci ještě trochu potrénovat :-)
Výsledky jsou zde.


[10.7.2007]    Severočeská malorážková liga - 3.kolo

V sobotu 7.července pokračovala třetím kolem Severočeská malorážková liga ve střelbě z pušek, tentokrát poprvé na střelnici v Manušicích. Od nás se jí opět zúčastnil Zdeněk Šťastný. Disciplínu LM60 zahájil výborně, když první položku dal 97 a druhou dokonce 99 bodů. Před třetí položkou měl pocit, že by měl polohu upravit a tak ji upravil. "Odměnou" mu bylo pouhých 91 bodů. Před další položkou polohu zkorigoval a hned tam bylo zpátky 99 a 97. Nebýt slabší poslední položky (94), mohl to být osobní rekord. Ale i tak 577 je jeho nejlepší výsledek za poslední 2 roky. V závodě mu to stačilo na 11.místo a v celkovém pořadí ligy se posunul již na sedmou pozici. Do polohového závodu LM3x20 nastupoval s pouhými čtyřmi body ztráty z ležáku, ale hned první stojáková položka 79 bodů rozhodla o tom, že v tomto závodě Zdeněk na přední příčky útočit nebude. Závod nakonec dokončil třemi položkami po 86 bodech s celkovým výsledkem 533 body. V závodě to znamenalo sedmou příčku a stejné umístění mu patří v lize i celkově. Poslední 4.kolo proběhne opět v Manušicích 22.září a tak má Zdeněk šanci ještě na vylepšení. Stačí, když v leže nastřílí více než 558 bodů a v polohách víc než 504 bodů, což jsou v této lize jeho nejslabší výsledky, které by se mu škrtly. A to by neměl být zas až tak velký problém. 
Výsledky 3.kola jsou zde.


[26.6.2007]    Boleslavská libovolka

V sobotu 23.června jsme měli svého zástupce i na závodech v Mladé Boleslavi, kam se sjelo celkem 18 pistolářů na závod v libovolné pistoli. Nejmladší člen našeho klubu Oto Procházka si vedl velmi dobře, když nástřelem 521 bodů skončil těsně pod stupni vítězů. 
Výsledky jsou zde.


[24.6.2007]    Mistrovství ČR veteránů

Zdeněk ŠťastnýNa tento závod se těšili už dlouhou dobu dva naši "veteráni", ale Průšu na poslední chvíli zradilo zdraví a tak do Plzně odjel v pátek pouze Zdeněk Šťastný. V sobotu ráno volal, že už má za sebou závod ve vzduchové pušce na 40 ran. A snad že udělal 359 bodů. No vzhledem k tomu, že vzduchovku naposledy držel v ruce na apríla a jeho výsledky se v poslední sezoně pohybovaly kolem 540 bodů ve VzPu60, je to na něj celkem slušný výkon. Dnes nastupuje v 10:30 hod. do první směny na ležáka a to na stavu číslo 19. Držíme palce.

Tak už je po ležáku a Zdeněk ho zvládl na jeho poměry velmi dobře. Nastřílel 572 bodů, což je jeho druhý nejlepší výsledek za poslední 2 roky. A mohlo být ještě lépe, kdyby nepřišla po polovině závodu bouřka a Zdeněk tam nešoup 2 osmičky. Ale i tak byl spokojen. Uvidíme, zda se mu bude dařit i v neděli, kdy už v 8:30 hod. začíná na stavu 35 střílet polohy.

Tak už i polohy má Zdeněk za sebou. Nastřílel 537 bodů a ve své kategorii se umístil na 9. místě. Velmi spokojen byl se střelbou v kleče, ležák už byl slabší než včera a ve stoje mu nesedla druhá položka. Zajímavostí je, že když měl už připraveno vše na stojáka a podíval se do dalekohledu, zjistil, že zapomněl vystřelit poslední dvě rány do ležákového terče. Následovalo tedy sbalení stojáka, rozložení ležáka, vstřelení desítky a devítky, sbalení ležáka a rozložení na stojáka. Prostě taková menší procedura, kterou bychom spíš očekávali na závodech žáčků a né ostřílených veteránů :-)
Celkové výsledky jsou zde.


[22.6.2007]    VC Magnum

V neděli 10.června vyrazili naši dva pistoláři do Prahy na Velkou cenu Magnum ve střelbě libovolnou pistolí. Trvalo celých 10 dní, než mi Josef Průša poslal výsledkovku ke zveřejnění. A po nakouknutí do ní jsem pochopil proč. Svůj snad nejslabší výsledek v životě musel nejdřív pořádně rozdýchat. I Ota Procházka ho porazil o 40 bodů a skončil na solidním pátém místě. Doufejme, že pro Josefa to byl pád na samé dno, od kterého se teď pořádně odrazí.
Výsledky jsou k nahlédnutí zde.


[28.5.2007]    Velká cena SSK DELTA Praha

Zdeněk Šťastný nakonec absolvoval v průběhu týdne 2 tréninky a uspokojen vlastní výkonností vyrazil v neděli 27.května do Prahy Sedlce na místní Velkou cenu. Po zkušenostech z předešlých let, kdy na tento závod jezdí velmi málo lidí, se ani nepřihlašoval. A to se mu málem stalo osudným, protože pořadatelé se rozhodli, že otevřou pouze 2 směny dohromady pro "ležák" a "polohy". A kupodivu se přihlásilo přesně tolik střelců. A tak Zdeněk musel čekat, zda někdo z těchto přihlášených nakonec nedorazí. Povedlo se a tak mohl nastoupit na ležáka. Položky měl velmi vyrovnané, leč bohužel pouze okolo 94 bodů. V součtu to dalo průměrných 565 bodů a 8.místo. Skvěle naopak začal první položku vleže do třípolohového standartu, když chybil pouze první ranou. Náročné světelné podmínky ale udělali své a Zdeněk ve druhé položce ztratil z deseti ran 10 bodů. I první stojáková položka 75 bodů byla velmi nepovedená a druhá to už nezachránila. V kleče už nic neztratil, ale ani nezískal a tak mu rozhodčí napočítali rovných 520 bodů, což je pro něj v této sezoně výsledek podprůměrný.
Výsledky jsou zde.


[20.5.2007]    Severočeská malorážková liga - 2.kolo

Bez práce nejsou koláče. I tak by se dal popsat výkon Zdeňka Šťastného na 2.kole Severočeské ligy. Do Ruprechtic vyrazil bez jakéhokoliv tréninku a na výkonu to bylo více než znát. Slabý výkon vleže podtrhl totální propad v polohách 3x20, když se Zdeněk dostal jen těsně nad hranici 500 bodů. Pracovní povinnosti mu bohužel nedovolí trénovat ani v následujících dnech a tak je otázkou, zda má vůbec cenu jezdit na další závody.
Výsledková listina je zde.


[12.5.2007]    Velká cena Dvorů

Přijel, viděl, zvítězil. Ne, řeč není bohužel o nikom z nás, ale o Mírovi Vargovi, který nám do Dvorů přivezl patrony a při té příležitosti si i vystřelil. Výsledek 597 bodů vleže mluví za vše. Z našich borců mu konkuroval pouze Zdeněk Šťastný. Ale hned první položka naznačila, že na vítězství to dnes nebude. Ani následující zlepšení a 3 položky po 97 bodech nestačilo na lepší než páté místo. A tak mohl mít alespoň radost z toho, že porazil zkušené poděbradské střelce Doležala s Vondráčkem.
Výsledky ze závodu jsou zde.


[12.5.2007]    Pojizerský pohár (zlato a stříbro)

12. května se vypravili všichni naši pistoláři do Mladé Boleslavi na Pojizerský pohár v disciplíně Sportovní pistole. Na startovní čáře se sešlo 18 závodníků a v deštivém počasí s proměnlivými světelnými podmínkami se prosadili naši střelci. Po mířené vedl netrénující herec Filip Tomsa s 287 body a hned za ním o bod méně mu dýchal na záda Ota Procházka. Průša nastřílel pro něj jen 277 bodů, ale po hubených výsledcích byl celkem spokojen, protože dal jen 3 osmičky. Na otočné terče nastupoval v první směně Tomsa a nastavil laťku dost vysoko Když spolu s Kočím dokázali oba celkem 563 bodů. Jejich největší soupeř Táborský se vyřadil pozdním výstřelem. Ve druhé směně nastoupil Procházka a k překvapení všech si posunul vlastní osobní rekord na 566 bodů a odsunul své soupeře za sebe. Jako poslední se postavil na palebnou čáru Průša a po vynikající první položce následoval pokles a s celkovými 555 body skončil 7. Doufejme, že mu forma půjde nahoru. Na střelnici se objevil olympijský vítěz Mirek Varga. Říkal, že má čas než budou ve Dvorech rozdávat ceny.
Výsledková listina je k nahlédnutí zde.


[8.5.2007]    Severočeská malorážková liga - 1.kolo

O svátečním úterý proběhlo v Ruprechticích první kolo Liberecké ligy pod novým názvem Severočeská. Vyrazil na ni i její tradiční účastník náš Zdeněk Šťastný. Počasí ale jako by se  střelcům mstilo: vítr, déšť, slunce, mraky a tak stále dokolečka. A tak ten kdo nestřílel hned v 1.směně, neměl na dobrý výsledek nárok. Zdeněk v té první rundě nebyl a na jeho výsledku to bylo velmi znát. V leže dal 558 bodů a v polohách dokonce jen 517. O neuvěřitelných 35 bodů méně než před dvěma dny v Ostroměři. V kleče mu ke vší smůle ještě přestalo fungovat terčové zařízení a tak se s pořadateli dohodl, že místo obvyklých pěti ran do terče jich do toho posledního dá 10. Měl totiž rány rozsypány po celém terči a tak pro rozhodčí nebyl až takový problém vyhodnotit v jednom terči 10 zásahů.
Výsledky tohoto "aprílového" závodu naleznete zde.


[6.5.2007]    Pohár osvobození Ostroměře

O tomto víkendu pořádal Ostroměřský klub svůj tradiční Pohár osvobození. V sobotu ležák a v neděli 3x20. Celkové výsledky jsem ještě neviděl ani nikde na internetu nenašel, ale už se mi chlubil Zdeněk Šťastný, že si vylepšil osobáček v polohách a to hned o 5 bodů na 552. Je vidět, že týden starý výkon v Praze v Chaloupkách nebyl náhodný. Hned jak bude výsledková listina k dispozici, tak ji zveřejním.


[5.5.2007]    Velká cena Dvorů

V sobotu vyrazili naši pistoláři na závody do nedalekých dvorů. Střílela se zde sportka a silněji byla obsazena kategorie, v které střílel Josef Průša. Ten se umístil na 5.místě ze sedmnácti startujících, ale s výsledkem 539 bodů nemohl být moc spokojen. Ale je teprve začátek sezony a dřina z tréninků se jistě projeví již v dalších závodech. Lépe si vedl v kategorii mužů Oto Procházka, když nastřílel o 9 bodů více než Průša a umístil se na bronzovém stupni. Náskok před čtvrtým Ambrosem měl 20 bodů, zato na první místo Kováře mu celých 18 bodů chybělo. Ale i jeho výsledky budou mít jistě vzestupnou tendenci.
Výsledky ze závodu jsou zde.


[29.4.2007]    Jarní cena Chaloupek

Se slabou účastí závodníků se potýkal i nedělní závod v Praze, kde se po sobotním ležáku střílel třípolohový standard a od nás se ho zúčastnil opět Zdeněk Šťastný. V leže začal na něj slušně a zvlášť dobře mu vyšla druhá položka. Stoják mu vyšel velmi dobře, zvlášť když ho letos střílel zatím jen jednou na tréninku a jednou při závodě. Skvěle začal i závěrečnou polohu v kleče, když v první položce o bod porazil i pozdějšího vítěze, olympionika Václava Bečváře. Celkový počet jeho bodů se zastavil na čísle 546, což je pouhý bod za Zdeňkovým 6 let starým osobním rekordem, z čehož měl pochopitelně radost.
Větší, než z celkového druhého místa. Zde jsou výsledky LM60 a LM3x20.


[28.4.2007]    Jarní cena Přezletic

V sobotu se Zdeněk Šťastný vypravil na závody do nedalekých Přezletic. Účast byla co do počtu velmi slabá, všehovšudy přijelo pouze 16 střelců. Závodu LM60 vleže se v kategorii dospělých, kde střílel i Zdeněk, účastnilo pouze 5 závodníků. Zdeněk podal svůj průměrný výkon a výsledkem 566 bodů se zařadil na 4.místo. Do polohového závodu se kromě Zdeňka pustili už pouze další dva střelci a tak měli místo na bedně jisté od začátku všichni tři. Na Zdeňka nakonec vyšla příčka bronzová za výsledek 535 bodů.
Výsledky jsou k nahlédnutí zde.


[21.4.2007]    Jarní cena Manušic

Jako druhý letos vyjel na venkovní závod z našich střelců Zdeněk Šťastný. V sobotu 21.dubna pořádal SSK Manušice svou "Jarní cenu" a protože Zdeněk nebyl přihlášený, jel raději na první směnu. Do té se nakonec i dostal, ale oproti minulým dnům bylo poměrně chladno, zvlášť takto z rána, a tak než začal střílet, musel si dokonce zaběhat, aby se trochu zahřál.. Zima se projevila i ke konci závodů, neboť střílel disciplínu LM60, která se střílí v leže a zdejší podložky pod střelce nejsou tou nejlepší izolací mezi střelcem a studeným betonem. A když se k tomu přidal i studený závan, byla z toho slabší předposlední položka. Zdeněk ale zabojoval a odměnou mu byl jeho nejlepší výsledek za poslední 2 roky a 6.místo.
Výsledky jsou zde.


[16.4.2007]    Memoriál Jaroslava Zavřela

V sobotu 14.dubna vstoupil z našich střelců jako první do letní kulové sezony překvapivě Filip Tomsa. V týdnu si byl jednou zatrénovat  z libovolky a přestože si stěžoval na nedostatek času, na závod v Mladé Boleslavy si chvilku udělal. V disciplíně SP30+30 dosáhl výkonu 546 bodů, což ho zařadilo na 9.místo.
Celkové výsledky jsou zde.


[3.4.2007]    Mistrovství ČR AVZO

V neděli 1.dubna vyrazili naši střelci k poslednímu závodu v sezoně, kterým bylo Mistrovství ČR AVZO TSČ v Hanušovicích. Cesta byla dlouhá asi 170 km, ale byla příjemná a asi za dvě a půl hodiny byli na místě a to s dostatečným předstihem oproti začátku dle propozic. Jaké ale bylo jejich překvapení, když se dověděli, že Zdeněk Šťastný v pušce nastupuje už za 20 minut a pistolář Josef Průša má mít dokonce už závod za sebou. Nakonec oba dva svůj závod odstříleli, ale i toto nedorozumění ze strany pořadatelů mělo patrný vliv na jejich výkon. Šťastný nastřílel svůj průměr a 544 bodů ho zařadilo na 7.místo. Průšovi se závod vydařil ještě méně a nastřílel svůj nejslabší výsledek v této sezoně. 533 bodů stačilo na 8.místo.
Celkové výsledky mistrovství, které probíhalo již od soboty 31.března, si můžete prohlédnout zde.


[20.3.2007]    Středočeský pohár - finále

V sobotu 17. března 2007 se v Poděbradech konalo finále středočeského poháru ve vzduchovkách. Z našich střelců se probojoval jako čtvrtý v pořadí jen Průša ve vzduchové pistoli. Finále se střílelo jako všechny dosud konané pohárové závěrečné vzduchovkové závody v krásném prostředí DDM SYMFONIE v Poděbradech. V jedné směně střílelo dohromady 16 střelců na převíjecí terče. 8 puškařů a 8 pistolářů. Vyhodnocení se počítá z průměru dvou nejlepších výsledků z 12-ti  před sezónou vybraných závodů. K tomuto se přičte výsledek finálového závodu a vyhodnotí se pořadí. Finále mělo výbornou úroveň, když si mladoboleslavský pistolář Forman nástřelem 574 bodů vylepšil osobní rekord o celých 9 bodů a celkově se posunul na první místo. Náš Průša po výsledku 553 skončil celkově na 5. místě, když se před něj dostal ještě Chmel starší.
Výsledky finálového závodu jsou zde.


[14.3.2007]    Fotky ze závodů

Zatím jsem se nedostal k tomu, abych zařadil pár fotek ze závodů, tak si je zatím můžete prohlédnou všechny pěkně pohromadě a to zde.


[13.3.2007]    Děčínská závěrečná

V sobotu 10.března 2007 vyjeli naši střelci na jeden z posledních závodů ve vzduchovkách v této sezóně do Děčína, kde se pořádala soutěž Filip Tomsa Děčínská závěrečná v disciplínách VzPi 60 a VzPi 40. Jelikož nebyli dopředu přihlášeni a první směna začínala už v 8 hodin, pokusili se cestou přihlásit do 2. směny. Ta již byla obsazena a tak začínali soutěž až ve 12 hodin. Jediný problém byl ten, že Filip Tomsa se potřeboval vrátit zpět dřív pro pracovní povinnosti. Závod byl velmi dobře obsazen, přijel vynikající pražský Packan a z našich střelců do boje o výsledky nastoupili Průša a Tomsa a s námi jel ještě stále se zlepšující Procházka. Průša snad nalézá před letní sezónou své dřívější sebevědomí a dosáhl i přes slabší začátek uspokojivého výsledku 556 bodů a mezi 33 závodníky skončil na slušném 6 místě. Tomsa i přes to, že má stále méně času na tréninky (herecká kariéra mu nedovoluje se střílení více věnovat) dosáhl uspokojivých 535 bodů a zůstal ve druhé desítce startovního pole.


[1.3.2007]    Komentáře k závodům

Chtěli jste se někdy podělit o své dojmy ze závodu?
My Vám nyní tuto možnost nabízíme na svých stránkách. Pošlete nám e-mailem svůj komentář (pocity, dojmy, názory, prostě cokoliv se týká závodu, kterého jste se zúčastnili jako závodníci) a my ho zveřejníme jako v tomto příkladu. Stačí kliknout na jméno závodníka na výsledkové listině a zobrazí se Vám jeho pohled na závod včetně případné fotky.


[24.2.2007]    Středočeský pohár

Byly zveřejněny výsledky základní části Středočeského poháru, do něhož se započítávají dva nejlepší výsledky z vybraných závodů. Na skvělém čtvrtém místě je ve vzduchové pistoli Josef Průša, který si výsledkem 1107 bodů zajistil postup do osmičlenného finále, které se uskuteční 17.března v Poděbradech. Z našich střelců byl ještě hodnocen Zdeněk Šťastný ve vzduchové pušce, kdy mu nástřel 1091 bod stačil až na 11.místo


[19.2.2007]    Jarní pražská diabola

V sobotu 17.února se naši senioři vypravili do Prahy na závod pořádaný SSK DELTA Praha. Velmi si pochvalovali halu, v které se tentokrát závod uskutečnil. Jediným mínusem pro ně bylo, že se nedokázali plně vyrovnat s přílišným osvětlením terčů. Ale i tak Josef Průša ve vzduchové pistoli obsadil třetí místo s nástřelem 542 body, když vyplichtil čtvrtého Malinu na poslední položku. Dal ji mimochodem 95, stejně jako bronzový z nedávného MČR Petr Packan, který nakonec zvítězil. Ve vzduchové pušce nás reprezentoval Zdeněk Šťastný, pro kterého poslední položka byla také tou jeho nejlepší. Ve čtvrté ovšem zaváhal a dal pouhých 85 bodů, což ho v celkovém pořadí odsunulo na páté místo.
Celkové výsledky závodu, který byl roztažen do dvou dnů, naleznete zde.


[18.2.2007]    Velká cena Středočeského kraje

O tomto víkendu se v Poděbradech v tenisové hale uskutečnil již 5.ročník VC Středočeského kraje HITEX ve střelbě ze vzduchových zbraní. Z našich střelců se tohoto klání zúčastnil pouze puškař Zdeněk Šťastný a to až druhého dne. Ze závodu se vrátil ale velice rozladěn, neboť ho pořadatelé umístili v hale na místo, kam přímo dopadalo slunce a tím pádem viděl vše "rozlitě". Byli i střelci, kteří raději odjeli domů, než aby se na těchto stavech trápili a měli tak veliký handicap proti střelcům schovaným v zadnější části haly.
A na výsledky těch střelců, kteří vydrželi a zůstali, se můžete podívat zde: sobota a neděle.


[11.2.2007]    Virtuální Mistrovství ČR

V neděli pokračovalo Mistrovství ČR střelbou ze vzduchových pušek. O účast na tomto závodě usiloval i náš Zdeněk Šťastný, ale stal se prvním nenominovaným. A tak si zkusil dát ve stejnou chvíli, kdy probíhal závod v Plzni, kontrolní závod doma. Výkon, který předvedl, by ho sice na poslední místo neodsoudil, ale i tak nelitoval že nikam nejel a raději v klidu domova sledoval průběh finále online na internetu.
A jak se dařilo puškařům na místě činu přímo v Plzni se můžete podívat zde.


[10.2.2007]    Mistrovství ČR vzduchové zbraně

Nejlepší pistoláři této sezóny v akci pod jednou střechouDnes začalo v Plzni vzduchovkové Mistrovství ČR. Z našich zástupců se na něj nakonec podíval pouze Josef Průša ve vzduchové pistoli a nevedl si špatně. Nastřílel svůj lepší průměr 554 body a mezi 92 střelci obsadil slušné 34.místo. Nebýt malého zakolísání v předposlední položce, mohl být i o 10 příček výše a atakovat umístění svého svěřence Oto Procházky. I tak blahopřejeme.
Na celkové výsledky se můžete podívat sami zde.


[10.2.2007]    Naši návštěvníci

Tak jsem se dnes díval odkud na naše stránky chodí naši čtenáři. Přestože máme pouze českou mutaci, tak výsledkům rozumí i nečeši a tak nás navštěvují nejen češi a slováci, ale i italové, němci, francouzi, američani, britové, belgičani, poláci. Za tak krátkou dobu existence tohoto webu je to určitě úspěch a pracujeme na jeho dalším vylepšení, abyste sem i nadále rádi zašli.


[4.2.2007]    Liberecká vzduchovková liga

Dnešním dnem nám skončila Liberecká vzduchovková liga. Sobotního posledního 4.kola se účastnil v pistoli Josef Průša. Výsledek 551 bodů nebyl špatný, ale v předchozích třech kolech nastřílel ještě více a tak se mu tento do konečného hodnocení ligy nepočítal. I tak dopadl skvěle a umístil se celkově na druhém místě s velkým náskokem před svými pronásledovateli. V neděli se jel pokusit udržet celkové vedení v puškách Zdeněk Šťastný, ale byl zdravotně indisponován a tak i on zaznamenal svůj nejslabší výsledek v této lize. Naopak se dařilo J.Doležalovi z Poděbrad, který Zdeňka v celkovém pořadí předstihl a ten byl nakonec rád za uhájené "alespoň" druhé místo před mocně finišujícím J.Rajnohou z Chrastavy.
Zde jsou výsledky závěrečného kola pistole a pušky


[3.2.2007]    Nominace na Mistrovství ČR

Dnes byly zveřejněny na stránkách ČSS startovní listiny Mistrovství České republiky ve vzduchových zbraních. A z nich vyplývá, že oba dva naši zástupci ve vzduchové pistoli na 60 ran nastupují do svého závodu 10.února v 9:00 hod. Filip Tomsa na stavu číslo 41 a Josef Průša hned vedle něj na stavu číslo 42. Tak snad do sebe nebudete hoši strkat :-)


[28.1.2007]    Grand Prix Syneru

Zdeněk ŠťastnýI nedělních bojů se účastní naši střelci a to hned 3x. Repete si dává Josef Průša, který byl včera po noční a tak lze obdivovat, že se nejenom udržel na nohou ale občas i trefil terč:-) Zdeněk Šťastný dnes neřídí a tak by i jeho výkon mohl být o nějaký ten bodík lepší. Poprvé naopak do bojů zasáhne Filip Tomsa v pistoli a tak uvidíme, zda zdolá svého učitele.

 Tak už známe výsledky. Jsou sice opravdu vyšší než včera, ale čekali jsme ten nárůst o něco větší. Ale sezona nekončí a budou tu další příležitosti. Jo a Filip Josefa nevyklepnul :-) Tak snad příště Filipe.


[27.1.2007]    Grand Prix Liberec

Josef PrůšaDnes začal celovíkendový závod ve velké hale TU v Liberci. Do bojů zasáhli už i naši borci a podle neoficiálních telefonických zpráv dal Josef Průša ve vzduchové pistoli na 60 ran 540 bodů a Zdeněk Šťastný v pušce 542 body. Ani jednomu bohužel tento výsledek na postup do finále nestačí. Přesto musí na finále čekat, neboť spolujezdec z auta Ota Procházka se do něj v pistoli dostal. Takže mu držíme palce.

A jak to všechno nakonec dopadlo, se můžete podívat zde.

 


[21.1.2007]    Zimní cena Kolína

O tomto víkendu uspořádal Kolínský klub 1.ročník Zimní ceny Kolína na své nové vzduchovkové střelnici. V sobotu jsme měli své zastoupení zásluhou Zdeňka Šťastného ve VzPu 60. Ráno mu sice chvíli trvalo, než střelnici našel - je totiž maskována jako kryt CO, ale poté již předvedl svůj standardní výkon a nastřílel stejně jako před týdnem v Praze 547 bodů. Tentokrát to stačilo na sedmou příčku. Kuriózní bylo, že ho jeden ze soupeřů požádal o zapůjčení střeleckých kalhot a nakonec ho i díky tomu o několik bodů předstihl. A kalhoty se mu zalíbily natolik, že je chtěl na místě od Zdeňka hned odkoupit. Ten uvažuje o koupi nových, ale zatím je ještě nemá a tak musel slíbit, že ty staré alespoň zapůjčí i na příštích závodech v Liberci. Nedělního závodu ve vzduchové pistoli se zúčastnili i naši zástupci, ale protože organizátoři dosud nevydali elektronické výsledkové listiny, nevíme, jak si vedli.
A už to víme, ale až od 6.února. A i vy se na to můžete podívat, zde jsou výsledky puška a pistole.


[14.1.2007]    Pohár města Benešova

Po nepřesvědčivém výkonu v sobotu v Jiříkově si jel Josef Průša spravit chuť hned druhý den do Benešova. Závod mu ovšem opět nevyšel a výsledkem bylo pouhých 533 bodů dosažených ve vzduchové pistoli, což mu stačilo na umístění až na začátku třetí desítky. Mistrovství republiky je za necelý měsíc a do té doby na sobě Josef určitě zapracuje. Věříme, že si tímto víkendem vybral smůlu na rok dopředu a už teď se těšíme na jeho další skvělé výsledky.
Na ty z Benešova se můžete podívat zde.


[14.1.2007]    Zimní pražská diabola

V Praze - Ruzyni pokračoval Pražský střelecký festival. Hala je pěkná, ale podlaha se klepe při každém kroku diváka za střelci a tak si všichni stěžovali na neukázněná děcka. I tak Zdeněk Šťastný nastřílel o 3 body víc než v předchozí den a 547 bodů stačilo na slušné 5.místo. Přesto si stěžoval, že se nemohl dostat do polohy a neměl dobrý pocit ani z jedné rány. Celkem v jeho kategorii střílelo 11 střelců.
Výsledky jsou zde.


[13.1.2007]    Novoroční cena Jiříkova

V sobotu 13.ledna jsme vyjeli do Jiříkova na první závody v novém roce. Cesta byla dobrá, hlavně proto, že není sníh. Jiříkovští dělají v Zdeněk Šťastný (vpravo) přebírá cenu za 2.místo jeden den závod ze vzduchové pušky a i pistole a tak jsme obsadili obě dvě disciplíny. V pušce měl Zdeněk Šťastný opět, jak už je v Jiříkově zvykem, problém. Spočíval v tom, že dostal terče jen pro čtyřicítku. A při jejich doplňování mu ještě před vystřelením té čtyřicáté rány stáhli terč při míření, takže horor. Protože z borců přijel jen R.Brožek, bylo pro Šťastného 2.místo úspěchem. V pistoli si Průša stěžoval na přemiřování, kdy v 5.terči udělal jen 40 bodů a tak položka 83 znamenala konec ambicím na místo na bedně.
Kompletní výsledky jsou zde.

 


[6.1.2007]    Rekordy České republiky 2006

Na stránkách ČSS byl dnes zveřejněn přehled platných rekordů České republiky ve sportovní střelbě k 31.12.2006. Nás může těšit, že zde figuruje i jméno našeho střelce Michala Šťastného a to hned 2x

4a) Libovolná malorážka - 60 ran vleže na 50 m - základní závod
M Novák Radim 73 600 02.09.95 ČP- 5.kolo Brno
J Šťastný Michal 81 597 07.07.01 ČP- 3.kolo Plzeň
  Smíšek Jan 86 597 04.05.06 VC Osvobození Plzeň

4b) Libovolná malorážka 60 ran vleže na 50 m - základní závod + finále
M Bečvář Václav 57 704,6 31.08.97 ČP- 4.kolo Plzeň
J Šťastný Michal 81 699,4 07.07.01 ČP- 3.kolo Plzeň
  Šmol Petr 86 699,4 09.09.05 MČR Plzeň
 
Nejnovější zprávy    Starší zprávy z roku  2008  2007  2006

 Napište nám